Актуелната внатреполитичка состојба во Република Македонија, евроатлантските интеграции на земјата и напредокот на реформите во одбраната и безбедноста во ...
сите 115 | | | веќе видена

Ривалските банди коишто се бореа во либиската престолнина Триполи договорија прекин на огнот. Спогодбата овозможува поширока рамка за разговорите коишто треба ...
сите 19 | | | веќе видена

Македонија продолжува со реформите во одбраната како сериозен партнер на НАТО во мировните операции. Втората посета на Генералниот секретар на Алијансата ...
сите 244 | | | веќе видена

Најмалку 10 луѓе загинаа во тајфунот „Џеби“, најлошата бура во Јапонија во последните 25 години. Предизвикана е голема штета во поголемите градови, меѓу кои се ...
сите 4 | | | веќе видена

Оризопроизводителите годинава очекуваат добри приноси. Поволните временски услови и доволните количества на вода во хидросистемот „Брегалница“ ќе овозможат ...
сите 3 | | | веќе видена

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, вечер пристигнува во дводневна посета на Република Македонија. Средбите со државниот врв ќе ги почне утре. Ќе ...
сите 214 | | | веќе видена

Во Македонија ќе се формираат првите бизнис- акцелератори за млади. Во нив ќе може да развиваат старт- ап компании и брзорастечки фирми кои ќе отвораат нови ...
сите 13 | | | веќе видена

Градоначалниците да обезбедат солидни услови за работа на Општинските комисии за спроведување на референдумот и да не вршат притисок врз администрацијата, апел ...
сите 26 | | | веќе видена

Белешката од американската амбасада во Скопје испратена од тогашната амбасадорка Џилијан Миловановиќ за разговорите за името, која протече од „Викиликс“, ...
сите 44 | | | веќе видена

next