До крајот на неделава средба на работните групи на власта и опозицијата за Законот за јавно обвинителство. Министерката за правда ги чека амандманите од ...
сите 539 | | | веќе видена

Триесет судски предмети од Врховен кои биле задржани во фиока, по примопредавањето на функцијата, во голем дел биле решени. Еден предмет бил застарен. В.д. ...
сите 41 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против две лица, на возраст од 29 и 28 години, поради постоење основано ...
сите 97 | | | веќе видена

Светската здравствена организација на итен состанок за Корона вирусот. Почнал да мутира откако веќе беше утврдено оти се пренесува од човек на човек. Кинеската ...
сите 688 | | | веќе видена

Договорено е работните групи на власта и на опозицијата за Законот за јавно обвинителство да имаат средба до крајот на неделава, изјави денеска на прес- ...
сите 539 | | | веќе видена

„Шансите дали ќе се донесе или не Законот за јавно обвинителство зависи од вистинската волја на ВМРО-ДПМНЕ, да ги стави интересите за евроинтеграција пред ...
сите 539 | | | веќе видена

Кинеската здравствена комисија соопшти дека 440 луѓе во 13 провинции се заразени од новиот респираторен и смртоносен вирус, од коишто деветмина починале. ...
сите 688 | | | веќе видена

Одлична соработка меѓу Северна Македонија и Израел на билатерален и мултилатерален план констатирале на денешната средба во Ерусалим претседателите на двете ...
сите 103 | | | веќе видена

next