Пелагониските земјоделци и оваа година се решија да ги сеат житата и во декември. Како што велат од советодавната агенција, неповолните временски услови ги ...
сите 3 | | | веќе видена

Шест домашни мали и средни фирми од металопреработувачката и автомобилската индустрија учествуваа во проектот за нивно вклучување во синџирот на добавувачи на ...
сите 37 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ ќе предложи закон за испитување на потеклото на имотот на судии, обвинители, политичари, носители на јавни функции. Партискиот лидер, Христијан ...
сите 124 | | | веќе видена

Спикерот Џафери ги доставува до Владата и до матичната Собраниска комисија писмата со барањето на СДСМ за автенично толкување на членот 11 од Законот за ...
сите 396 | | | веќе видена

Шведска го поддржува процесот на пристапување на Северна Македонија и реформската агенда и ќе продолжи да и дава поддршка во областа на владеењето на правото и ...
сите 70 | | | веќе видена

Џони Ајв, главниот човек за индустрискиот дизајн на Епл, кој во јуни најави дека го напушта технолошкиот гигант и создава своја фирма, е тргнат од официјалната ...
сите 3 | | | веќе видена

Уставниот суд в среда ќе ја разгледа иницијативата за Законот за амнестија. Оттаму денеска излегоа со реакција поради обидите, како што велат, за омаловажување ...
сите 396 | | | веќе видена

next