Приведен крадец во Кочани


Полициски службеници од ОВР Кочани при СВР Штип, по преземени оперативни мерки и активности расчистија шест кривични дела, од кои пет кривични дела „тешка ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии
2 копии
3 копии

Двајца неготинци синоќа биле приведени поради напад врз малолетната ќерка и сестра, информираат денеска од Секторот за внатрешни работи – Велес. „Во 23.10 ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Министерот за здравство на Грција, Адонис Георгиадис, коментирајќи ги изјавите на македонската претседателка Гордана Силјановска-Давкова и идниот мандатар на ...
сите 555 | | | веќе видена

Претседателoт на Алијансата за Албанците и еден од лидерите на коалицијата ВЛЕН, Арбен Таравари на новинарско прашање за преговорите за формирање Влада рече ...
сите 275 | | | веќе видена

Основен суд се произнесе околу Љупчо Палевски Палчо кој беше екстрадиран од Турција. Во однос на повеќе новинарски прашања поврзани со осомниченото лице Љ.П. ...
сите 159 | | | веќе видена

Ако играат чесно, ВМРО-ДПМНЕ нека го врати уставното име во првите денови. Ги имаат бројките со другите партии, вели министерот за правда, Кренар Лога. „Штом ...
сите 721 | | | веќе видена

Вчера во 05.20 часот во ОВР Неготино било пријавено дека на автопатот Неготино – Демир Капија, патничко возило „рено“ со српски национални ознаки, управувано ...
сите 184 | | | веќе видена

Во следните денови времето ќе биде значително потопло, но во попладневните часови наместа нестабилно со пороен дожд и грмежи. Локално ќе има услови процесите ...
сите 243 | | | веќе видена

Министерот за здравство во техничката Влада Илир Демири денеска изјави дека разрешувањето на директорот на Клиниката за токсикологија Данил Петровски не е ...
сите 96 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Приведен крадец во Кочани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: