Министерството за труд и социјална политика во соработка со Мисијата на ОБСЕ во Скопје, подготви кампања за превенција и заштита од семејно насилство во ...
сите 24 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче, на денешната прес-конференција информираше за најновите информации во врска со КОВИД-19 во Република Северна Македонија. ...
сите 630 | | | веќе видена

Можеби хрватското претседателство со Советот на ЕУ може да се нарече „виртуелно“ во логистичка смисла, но за нас дефинитивно беше суштествено во политичка ...
сите 34 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче, заедно со амбасадорката на Швајцарија, Сибил Зутер Техада и министерот за локална самоуправа Горан Милевски, денеска ја ...
сите 4 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче најави дека утре ќе се разговара за времетраењето на полицискиот час за претстојниот викенд, а веќе во сабота ќе се ...
сите 823 | | | веќе видена

Со 33-те нови случаи (Скопје-11, Куманово-2, Штип-1, Прилеп-5, Тетово-2, Велес-9, Битола-2, Крива Паланка-1) со Ковид-19 во земјава, денеска имаме скок на ...
сите 601 | | | веќе видена

Владата на Република Северна Македонија ќе продолжи со силен интензитет да соработува со сите чинители и да создава амбиент за постојано унапредување на ...
сите 3 | | | веќе видена

„Членството во НАТО значи повисоки стандарди во секој дел од работата на Армијата и одбраната. Денеска сме тука да видиме како функционира типичен успешен ...
сите 8 | | | веќе видена

Државите членки во Европската Унија, поддржани од Европската Комисија објавија официјален документ во кои се наведени предностите и клучната важност од ...
сите 10 | | | веќе видена

Претседателот Пендаровски, денеска на проштална средба го прими амбасадорот на Сојузна Република Германија, Томас Норберт Герберих. На средбата беа разменети ...
сите 3 | | | веќе видена

Премиерот Спасовски во видео пораката во чест на 7 мај – Денот на полицијата и безбедноста истакнува дека оваа година овој ден се одбележува во вонредна ...
сите 25 | | | веќе видена

Претседателот Пендаровски вчера вечер преку видео врска, се обрати на завршниот настан на овогодинешниот „Generation Unlimited - Младински Предизвик”, односно ...
сите 17 | | | веќе видена

next