Време е за одлука, не можеме и не смееме да чекаме уште 27 години за да изградиме држава по европски правила, порача генералниот секретар на СДСМ, Александар ...
сите 67 | | | веќе видена

Утре во Македонија ќе преовладува сончево и значително посвежо време со умерена локална облачност и со силен ветер од северен правец. Во Скопје дневната ...
сите 262 | | | веќе видена

Во Македонија и на северната хемисфера денеска во 03:54 часот почна есента. Во исто време на јужната полутопка настапува пролетта. На првиот ден од есента ...
сите 276 | | | веќе видена

Направени се серија неправилности во стечајната постапка на „Те-То“ обвини скопска „Топлификација“ која е малцински акционер во компанијата. Лажниот стечај ...
сите 11 | | | веќе видена

„Бараме решение да не се укине меѓународниот воз Белград- Солун- Белград“- министерот Сугарески вели дека се свесни оти оваа линија е од огромно значење за ...
сите 24 | | | веќе видена

next