Осуммина под истрага за злоупотреба на службена положбата и овластување. Обвинителството соопшти дека првоосомничениот, како претседател на спортско здружение ...
сите 72 | | | веќе видена

Познати се опозициските предлози за пополнување на местата во техничката влада. Од ВМРО-ДПМНЕ ја предлагаат Рашела Мизрахи за технички министер во ресорот труд ...
сите 471 | | | веќе видена

Со 1,4 милиони евра сопствени средства АД ЕСМ преку објавениот јавен повик за потребите на РЕК Битола ќе набави шест нови еколошки автобуси со погон на метан. ...
сите 9 | | | веќе видена

Не стивнуваат реакции за предлогот на ВМРО-ДПМНЕ за технички министер за внатрешни работи. Од НСДП сметаат дека дискусијата за направени преседани е неодржива ...
сите 343 | | | веќе видена

Петмина службеници од Општина Тетово се приведени утринава под сомнение за незаконска легализација и приватизација на земјиште. Од Обвинителството за ...
сите 85 | | | веќе видена

Рускиот лидер ги посочува заживувањето на глобалниот придонес на Русија, индустриска модернизација, просперитетот на земјоделскиот извоз и воената област како ...
сите 25 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски денеска го прими претседателот на Собранието Талат Џафери. На средбата разменети мислења за севкупните состојби во државата и ...
сите 544 | | | веќе видена

Ден пред крајот на годината, Регулаторната комисија за енергетика ја направи новата пресметка за цената на горивата. Бензинот од 95 октани од ноќеска на полноќ ...
сите 35 | | | веќе видена

next