Преговорите меѓу Израел и Хамас за прекин на огнот и натаму во ќорсокак


4 копии

Градската државна управа на Киев извести дека итно евакуира две болници во Киев, од кои едната е детска болница, поради информациите за можен руски напад врз ...
| | веќе видена | слични

Властите во украинска престолнина Киев во петокот евакуирале две цивилни болници, по изјавите на директорот на белоруската безбедносна служба кој тврдеше дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во соопштението од Градската управа на Киев се наведува дека на интернет се споделува видео со најава за руски напад врз овие медицински установи бидејќи, ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Претседателот на Белорусија Александар Лукашенко изјави денеска дека неговата земја се соочува со сериозни внатрешни и надворешни закани поради кои треба да го ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во септември 2023 година се случи неочекуван состанок на необично место. Додека украинскиот претседател Володимир Зеленски престојуваше на ирскиот аеродром ...
| | веќе видена | слични

Белоруските специјални служби спречија напади со беспилотни летала од територијата на Литванија врз цели во Минск, објави шефот на КГБ, Иван Тертел.„Комитетот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот на Словачка Роберт Фицо е свесен и комуникативен, а последователно му беше извршена томографија, соопштија денеска неговите лекари. - Истовремено се ...
сите 483 | | | веќе видена

Полицијата во Хрватска соопшти дека е покрената истрага против 55-годишната жена по што поднеле и кривична пријава за сторено кривично дело фалсификување ...
сите 207 | | | веќе видена

Во врска со поставените реквизити за рингишпил во близина на спортскиот центар Борис Трајковски, Општина Карпош демантира дека е издадено какво било одобрение ...
сите 51 | | | веќе видена

Ако играат чесно, ВМРО-ДПМНЕ нека го врати уставното име во првите денови. Ги имаат бројките со другите партии, вели министерот за правда, Кренар Лога. „Штом ...
сите 27 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Преговорите меѓу Израел и Хамас за прекин на огнот и натаму во ќорсокак

Од:
До кого (е-маил):
Порака: