Управата за финансиска полиција до Основното јавно обвинителство Скопје поднесе кривична пријава против лицето М.С. во својство на сопственик и управител на ...
сите 126 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Велес поднесе Обвинителен акт против поранешен градоначалник на Општина Демир Капија за кривично дело – Злоупотреба на службената ...
сите 106 | | | веќе видена

Поранешниот градоначалник на Гази Баба, Тони Трајковски, третообвинет во предметот „ТНТ“, не дојде на денешното судење ниту по паузата од еден час, по што ...
сите 133 | | | веќе видена

Скопска Апелација сѐ уште официјално не ја потврдува информацијата дали судот ја укинал првостепената пресуда за поранешниот директор на УБК, Сашо Милјалков и ...
сите 88 | | | веќе видена

Бензинот од 95 октани поскапува за половина денар. Оној од 98 октани, дизелот и екстра лесното масло за домаќинство добиваат повисоки цени за денар, а нова ...
сите 53 | | | веќе видена

Бојан Јовановски - Боки13 денеска повторно ќе дава исказ пред обвинителката Вилма Рускоска за „Меѓународен Сојуз“. Јовановски во петокот повеќе од осум часа ...
сите 19 | | | веќе видена

Човековата фантазија нема крај особено во оваа предновогодишна и божиќна атмосфера. Елката како централен симбол може да се види во илјадници верзии. Секој ја ...
сите 7 | | | веќе видена

Германските градови пред Божикните и Новогодишните празници се како вистинска бајка. Сѐ е накитено, осветлено, украсено. Атмосферата е свечена, продавниците ...
сите 3 | | | веќе видена

Почина академик Ѓорги Филиповски, еден од тројцата основоположници на Македонската академија на науките и уметностите. Со Блаже Конески и со Харлампие ...
сите 8 | | | веќе видена

Кандидатот на СДП, Зоран Милановиќ и актуелната претседателка Колинда Грабар Китаровиќ одат во вториот круг од претседателските избори во Хрватска. Милановиќ ...
сите 51 | | | веќе видена

next