Зголемениот број на новодијагностицирани пациенти со КОВИД-19 се должи на широкото тестирање. Не се тестираат само лицата со симптоми туку и нивните контакти ...
сите 264 | | | веќе видена

Франција доби нов премиер, неколку часа по оставката на Едуард Филип. Претседателот Емануел Макрон го именуваше Жан Касте за мандатар за состав на новата ...
сите 57 | | | веќе видена

Во изминатиот период, во Клиничкиот кампус „Мајка Тереза“ интензивно се работи за подобрување на инфраструктурата. Направени се неколку реконструкции, корекции ...
сите 9 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира дека тестови за брза дијагностика на присуство на вирусот Sars-Cov-2 се распределени и истите почнуваат да се користат во ...
сите 10 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Струмица до надлежен суд поднесе предлози за издавање казнени налози против 27 лица за сторено кривично дело – Непостапување ...
сите 73 | | | веќе видена

Во текот на изминатото деноноќие (02/03.07.2020 година) на територијата на Република Македонија по однос на мерката за неносење лична заштита на лице ...
сите 130 | | | веќе видена

next