Тројца позитивни на Ковид- 19 во Подрачната единица на Фондот за пензиско и еден во Фондот за здравствено осигурување има до денес во Штип. Вработените во Фонд ...
сите 409 | | | веќе видена

Се разгледува можноста за продолжување на мерката субвенција на платите на вработените во компаниите од погодените сектори со коронакризата. Владата викендов ...
сите 99 | | | веќе видена

Словенечката влада донесе одлука, сите кои во оваа земја доаѓаат од Северна Македонија, ќе мора да одат во задолжителен 14-дневен карантин. Ова важи и за ...
сите 8 | | | веќе видена

Малопродажните цени на нафтените деривати согласно со методологијата за формирање на цените, се зголемуваат во просек за 3,23 насто. Еуросупер БС-95 и ...
сите 63 | | | веќе видена

За разлика од април, кога граѓаните главно беа задоволни од тоа како Министерството за здравство и Владата се справуваат со кризата предизвикана од пандемијата ...
сите 56 | | | веќе видена

Во земјава надмината бројката од 3.000 зразени лица од новиот коронавирус. Вчера беа регистрирани 111 нови случаи на Ковид-19, биле направени 854 тестирања. ...
сите 56 | | | веќе видена

Платфрмата domasiedoma.gov.mk и pushimenevend.gov.mk преку која ќе се реализира мерката за ваучери за домашен туризам на Министерството за економија ќе биде ...
сите 87 | | | веќе видена

next