Локално

Ливерпул и Рома одиграа неверојатен прв натпревар од 1/2-финалето на Лигата на Шампионите, коe „црвените“ го добија со 5:2 на „Енфилд“. Домаќините водеа со 5:0 ...
сите 35 | | | веќе видена

Како ноќ и ден, ја оцени состојбата во Македонија поранешниот генерален секретар на НАТО Лорд Џорџ Робертсон, споредувајќи ја ситуацијата во 2001 и сега и ...
сите 175 | | | веќе видена

Грчкото Министерство за надворешни работи (МНР), попладнево преку соопштение реагираше на изјавата на еврокомесарот Јоханес Хан повикувајќи го да престане да ...
сите 361 | | | веќе видена

Француското списание Франс Фудбал се извини на капитенот на Барселона, Андрес Иниеста, бидејќи не му дадоа „Златна топка“. Тоа се случи во последниот број на ...
сите 85 | | | веќе видена

По 17 години можеме да кажеме дека големиот успех со сите маани на Охридскиот договор е дека тој ни даде можност да се врати мирот за во одреден момент да ...
сите 163 | | | веќе видена

Сигурноста и стабилноста на балканските земји зависат од челенувањето во ЕУ, овој чекор би претставувал најголема сигурност за стабилноста на регионот-порача ...
сите 2 | | | веќе видена

Наследниците на американскиот музичар Принс поднесоа тужба против болница во Илиноис и против синџирот аптеки „Волгринс“. Тие тврдат дека овие здравствени ...
сите 8 | | | веќе видена

Поранешниот градоначалник на Њујорк, милијардерот и филантроп Мајкл Блумберг вети дека ќе даде 4,5 милиони долари за климатскиот договор. Тој дава пари за ...
сите 25 | | | веќе видена

Групата Охрид за поддршка на Република Македонија на нејзиниот пат кон членство во НАТО и ЕУ ја промовираше денеска премиерот Зоран Заев на заедничката ...
сите 53 | | | веќе видена

Грчката компанија Актор, која ја градеше делницата, признаа дека тие ја организирале прославатана која се играа ора, лепија банкноти на трубачи по повод ...
сите 51 | | | веќе видена

next