Локално

Францускиот претседател Емануел Макрон изјави дека можеби не успеал да го убеди претседателот на САД Доналд Трамп да се придржува на меѓународниот договор со ...
сите 87 | | | веќе видена

Заменикот на косовскиот премиер и лидер на Иницијативата за Косово, Фатмир Лимај изјави дека косовскиот претседател Хашим Тачи не е добар човек за водење ...
сите 49 | | | веќе видена

Тет-а-тет средба ќе остварат денеска премиерот Зоран Заев и претседателот на Европскиот совет, Доналд Туск, кој престојува во земјава како специјален гостин на ...
сите 175 | | | веќе видена

– Претседателот на Европскиот совет Доналд Туск, седум претседатели и еден премиер ќе бидат гости на претседателот Ѓорге Иванов, кој е домаќин на состанокот на ...
сите 178 | | | веќе видена

Животот на сите што беа во Соранието на 27 април минатата година беше подеднакво важен, но ако исходот на некој од лидерите беше смртен, ќе настанеше безредие ...
сите 105 | | | веќе видена

Хрватската претседателка Колинда Грабар-Китаровиќ денеска на средба со претседателот на Собранието, Талат Џафери изрази задоволство од високиот процент на жени ...
сите 41 | | | веќе видена

Промовиран е првиот „Речник на синоними во македонскиот јазик“ на денешната трета меѓународна научна конференција „Филологија, култура, образование“ (ФИЛКО) на ...
сите 3 | | | веќе видена

next