Локално

Непознато лице закачило свинска глава на врата од џамија во Дортмунд, Германија. Џамијата функционира во рамките на Турско-исламскиот сојуз за верски прашања. ...
сите 5 | | | веќе видена

Кандидатот за лидер на СДСМ, Димитар Ковачевски од вечерва го започна презентирањето на својата програма пред членовите на партијата. Тој информира дека ...
сите 416 | | | веќе видена

Ретко искрено интервју на идниот британски крал за депресијата во која западнал откако бил сведок на тешка несреќа во која било повредено 5-годишно момче. ...
сите 18 | | | веќе видена

Во еден прилог на утринската програма на српската ТВ Прва, наместо да се прикаже како жена со просечна висина и градба може да користи противпожарен апарат, се ...
сите 3 | | | веќе видена

Поранешната пратеничка и потпретседателка на СДСМ, Фросина Ременски уште еднаш повтори дека ја бара поддршката од искрените борци и членови во партијата, за да ...
сите 416 | | | веќе видена

Во однос на прашањето за вакцинација против коронавирусот, Русија се обидува да го следи патот на убедување, а не на принуда, изјави рускиот претседател ...
сите 25 | | | веќе видена

Сигурно сите некогаш сме дошле до точка кога плачеме „за да си ја олесниме душата“. Но, додека многумина тврдат дека солзите во такви ситуации се лек, ...
сите 9 | | | веќе видена

Околу 120 лица се позитивни на Ковид-19 откако биле во норвешки ресторан каде се одржувал корпоративен настан кој станал жариште на инфекцијата, јавува ...
сите 598 | | | веќе видена

ЛДП потврди дека не се занимава со секојдневните политички пазарења од кои се изморивме изминатиот период, туку сме насочени кон меѓународната политика и да ...
сите 65 | | | веќе видена

На минатите парламентарни избори ветивме посветена работа да создадеме услови за одржливо, конкурентно и модерно земјоделство. Едно од ветувањата во програмата ...
сите 29 | | | веќе видена

next