Локално

Западот подготвува сценарио во кое насилно би ја смениле власта во Белорусија. Ова го изјави претседателот на Белорусија, Александар Лукашенко на средба со ...
сите 47 | | | веќе видена

Регионалниот фонд за предизви ци (РЦФ) го отвори Третиот повик за изразување интерес и поканува апликанти од сите економии и сите економски сектори од Западен ...
сите 26 | | | веќе видена

Актерката Ким Катрал ќе се врати во улогата на Саманта Џонс во втората сезона на „And Just Like That…“, спинофот на култната серија „Сексот и градот“, но само ...
сите 14 | | | веќе видена

Денес на ТОАРИЛУЦ првпат со асистенција на робот беше изведена операција на артроза на колено со дегенеративни промени. -Посебно сум горд на целиот тим кој ...
сите 121 | | | веќе видена

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, изјави во Осло дека ќе испрати дополнителни 700 војници на Косово. Поради конфликтот што ескалира на почетокот ...
сите 53 | | | веќе видена

Парафискалните давачки често се спомнувани од бизнис заедницата како фактор кој влијае на конкурентоста на економијата.Земајќи ги во предвид барањата од бизнис ...
сите 27 | | | веќе видена

Министерката за животна средина и просторно планирање, Каја Шукова денеска информира дека на албанската страна од Охридското езеро не се гради пристаниште. -Во ...
сите 21 | | | веќе видена

Украина ќе стане членка на НАТО, како и Шведска, а Русија нема и не може да победи во оваа војна, изјави генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг. ...
сите 272 | | | веќе видена

Регионалната поврзаност преку Отворениот Балкан дава резултати и ова е многу јасен знак дека земјите собрани околу овој договор треба уште повеќе да работат на ...
сите 26 | | | веќе видена

Федералната служба за безбедност (ФСБ) на Русија открила операција на американската разузнавачка служба која била спроведена преку вирусна програма на ...
сите 11 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска остварил средба со украинскиот претседател Володимир Зеленски на вториот состанок на Европската политичка заедница во ...
сите 122 | | | веќе видена

Претседателката на Косово, Вјоса Османи, тврди дека Србија треба да ги прекине активностите за дестабилизација на Косово, за да се стави крај на насилството на ...
сите 13 | | | веќе видена

Во однос на цените на прехранбените производи утврдено е дека речиси сите се намалени согласно владините мерки и нема да важи повеќе замрзнувањето. Ние веќе ...
сите 142 | | | веќе видена

Градоначалникот на Општина Центар, Горан Герасимовски, во придружба на градежен инспектор, припадници на МВР и градежна механизација, утринава интервенираа на ...
сите 26 | | | веќе видена

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ сподели фотографија со членот на Претседателството на Босна и Херцеговина Жељка Цвијановиќ, со претседателката на ...
сите 58 | | | веќе видена

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски, за време на денешната посета на Молдавија изјави дека Украина е подготвена да влезе во НАТО и дека Киев чека ...
сите 122 | | | веќе видена

Германската амбасадорка во Бугарија, Ирене Марија Планк вчера во интервју за „БТВ“ била запрашана како официјален Берлин на односите и спорните прашања. меѓу ...
сите 21 | | | веќе видена

На ретко виден јавен собир во Вашингтон, панел од експерти избрани од НАСА да го проучуваат чувствителното прашање на НЛО, во средата повторија дека треба да ...
сите 6 | | | веќе видена

next