Локално

Станува збор за одличен почеток на оваа нова фаза на билатералните односи меѓу С.Македонија и Бугарија. Има две нови влади и нови премиери, се чувствува нова ...
сите 300 | | | веќе видена

Пратеникот од редовите на СДСМ, Дарко Каевски е избран за потпретседател на Парламентарното собрание на Советот на Европа, информираат од СДСМ. ...
сите 41 | | | веќе видена

Движењето за социјална правда ,,Обединети работници”, како дел од работничката класа, целосно го поддржува штрајкот организиран од страна на вработените во ...
сите 50 | | | веќе видена

Европската унија може да се соочи со запирање на целиот увоз на руски гас на краток рок, што може да предизвика длабоки економски последици и да бара итни ...
сите 40 | | | веќе видена

Во затворска ќелија доцна синоќа починал Реџаил Ќерими кој беше осуден на доживотна затворска казна за случајот со нападот на полициските „Алфи“ кај ПМФ. Од ...
сите 74 | | | веќе видена

Министер за внатрешни работи на Република Северна Македонија Оливер Спасовски се приклучува кон иницијативата на Европската еврејска заедница по повод ...
сите 74 | | | веќе видена

Новите влади на Република Северна Македонија и Република Бугарија отворија ново поглавје во билатералните односи.Потврда за тоа е успешната меѓувладина седница ...
сите 341 | | | веќе видена

Процесот на преговори за безбедносните гаранции е единствениот начин за решавање на актуелната ситуација, а за да се избегне војна мора да преговарате, изјави ...
сите 540 | | | веќе видена

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен изјави дека САД не се согласуваат со главните барања на Русија во врска со непроширувањето на НАТО во Украина, на ...
сите 540 | | | веќе видена

next