Локално

Претставата „Планински џинови“ проект на пет малцински театри меѓу кои и Албанскиот театар во Скопје и театри од Италија, Романија, Хрватска и од Србија, во ...
сите 35 | | | веќе видена

Талибаните во соопштението објавено на интернет порачуваат дека нивната нова офанзива ќе биде концентрирана на кршење, убивање и киднапирање на „американските ...
сите 10 | | | веќе видена

Известувачот за Западен Балкан на Европскиот економски и социјален комитет (ЕЕСК) Андреј Зорко за МИА говори за слабоста на синдикалните организации во ...
сите 78 | | | веќе видена

Воспоставување фер трговска пракса, регистрирање традиционални земјоделски производи и справување со вишокот храна, беа темите на денешниот регионален собир во ...
сите 36 | | | веќе видена

Сопственикот на најголемиот светски илегален сервис за кибернетички напади, Webstresser.org, е 19-годишен Хрват, соопшти Министерството за внатрешни работи на ...
сите 19 | | | веќе видена

Заменик претседателот на Владата, задолжен за европски прашања Бујар Османи, денеска учествуваше на политичкиот форум „Следната деценија, регионалната ...
сите 50 | | | веќе видена

Управата за финансиска полиција до Основното јавно обвинителство Скопје поднесе кривична пријава за „несовесно работење во службата“ против поранешните ...
сите 13 | | | веќе видена

next