Локално

Некои устави можат лесно одново да се сменат, но не и Меѓународните договори со ЕУ и НАТО, вели лидерот на партијата Река, Ставрос Теодоракис и додава дека ...
сите 373 | | | веќе видена

Божиќната ѕвезда Сем Маколи Калкин сподели во емисијата на Елен Деџенерис дека избегнува да го гледа филмот што го направи познат. 37-годишниот актер објасни ...
сите 3 | | | веќе видена

За интеграцијата во Европската унија е создаден моментум кој сум убеден дека ќе го искористиме, порачал вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи пред ...
сите 11 | | | веќе видена

Независното истражно тело, формирано да ги провери наводите за широко распространета корупција во Парламентарното собрание на Советот на Европа, вчера го ...
сите 23 | | | веќе видена

Сара Џесика Паркер работи на колекција на свадбени фустани и чевли за “неконвенционални” невести заедно со американскиот онлајн трговец “Позлата”. 53-годишната ...
сите 23 | | | веќе видена

next