Локално

Во понеделникот, во 13.30 часот на регионалниот пат Пробиштип-Крупиште, кај место викано „Лезовски Кантон“, дошло до судир помеѓу патничко возило „БМВ“ со ...
сите 180 | | | веќе видена

Преговорите меѓу Македонија и Грција, ситуацијата во Косово и случувањата во регионот, ќе бидат дел од темите за кои ќе разговараат и меѓусебно ќе се ...
сите 28 | | | веќе видена

Министерката за одбрана на Република Македонија, Радмила Шекеринска и заменик-командантот на Главната команда на сојузничките сили на НАТО за Европа, генералот ...
сите 111 | | | веќе видена

Србија не учествува во трка во вооружување , туку само сака да се брани. Ова го изјави српскиот претседател Александар Вучиќ во врска со Денот на вооружените ...
сите 43 | | | веќе видена

next