Локално

Претседателот Стево Пендаровски денеска се обрати на амбасадорската тркалезна маса „Пристапувањето на Западниот Балкан кон ЕУ: долга, (не)завршена приказна – ...
сите 300 | | | веќе видена

Јавното обвинителство од Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против 21-годишниот скопјанец за кого постои сомнение за тешки дела против ...
сите 248 | | | веќе видена

Раководството на Манчестер Јунајтед во моментов го суспендира процесот за наоѓање нов постојан менаџер. Според „Сан“, причината за тоа е што се повеќе членови ...
сите 44 | | | веќе видена

Во време на висок процент на заразени, зима и минусни температури, не сме сигурни дека Владата донесе исправна Одлука за начинот на одржување на наставата во ...
сите 167 | | | веќе видена

Елизабета Камчевска Милевска некогашната министерка за култура, беше гостинка во емисијата „Студио 10“. Таа моментално е надвор од политиката и кога би била ...
сите 10 | | | веќе видена

Кинеските власти објавија 23 нови случаи на инфекција со коронавирус меѓу луѓето кои пристигнаа на Зимските олимписки игри во Пекинг во четвртокот, се вели во ...
сите 47 | | | веќе видена

Министерот за образование и наука Јетон Шаќири и Градоначалникот на Општина Струга Рамиз Мерко потпишаа договор за изградба на спортска сала во Делогожда, ...
сите 8 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи на Србија, Александар Вулин денеска разговараше со припадниците на Министерството за внатрешни работи, Службата за борба против ...
сите 90 | | | веќе видена

„Само го чекаме тој точен момент за да ви го одземеме животот. Постапете веднаш ако вашата желба е да останете живи. Ние сме терористичка организација која се ...
сите 62 | | | веќе видена

next