Локално

Грција е мојата втора татковина, воопшто не ни помислив дека земјата ќе излезе од еврозоната, рече претседателот на европската комисија, Жан Клод Јункер, на ...
сите 46 | | | веќе видена

Дефанзивецот на европскиот клубски шампион Реал Мадрид – Марсело, го запиша своето име во историјата на Лигата на шампионите со златни букви. Со својот гол при ...
сите 179 | | | веќе видена

Ким Јонг Ун утре ќе стане првиот севернокорејски лидер кој преминал на територија на Јужна Кореја од крајот на Корејската војна во 1953 година. Според новите ...
сите 261 | | | веќе видена

Министерот Роберт Поповски задолжен за комуникации, отчетност и транспарентност во Лондон имаше средба со Фиона Мекилвам, раководител за Западен Балкан во МНР ...
сите 15 | | | веќе видена

Секторот за внатрешни работи Велес до надлежното Обвинителство поднесе кривични пријави за седум лица за злоупотреба на службена положба и овластување со што ...
сите 16 | | | веќе видена

Смртта на славниот диџеј Авичи продолжува да го тресе светот на музиката, а документарецот посветен на музичарот објавен пред само неколку месеци, раскажува ...
сите 40 | | | веќе видена

Популарниот пејач Роби Вилијамс (44) од својата сопруга Ајда Филд (38) доби фарма за марихуана за годишница од бракот. Роби и Ајда се во брак од 2010 година и ...
сите 12 | | | веќе видена

Британските власти соопштија дека е затворена интернет страницата, која нуди услуги за кибер напади и довела до над четири милиони такви напади низ светот. ...
сите 15 | | | веќе видена

next