Локално

Тоа е уште една од низата небулози и замајување на јавноста од страна на опозицијата. Вие се сеќавате дека истата опозиција зборуваше за милиони мигранти во ...
сите 102 | | | веќе видена

Рускиот министер за одбрана Сергеј Шојгу денеска изјави дека НАТО ја користи украинската криза како изговор за зајакнување на својата воена инфраструктура во ...
сите 68 | | | веќе видена

Шефот на македонската дипломатија и претседавач со ОБСЕ, Бујар Османи попладнево положи свежо цвеќе пред основното училиште „Владислав Рибникар“ во Белград. ...
сите 127 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски, заедно со министерот за транспорт и врски, Благој Бочварски и директорот на ...
сите 15 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски информира дека во изминатиот период нема дојави за бомби или хибридни закани. -Ние информиравме постојано и ...
сите 78 | | | веќе видена

Кинеските власти денеска ги отфрлија тврдењата дека нивните шпиони се инфилтрираат во западната инфраструктура, нарекувајќи го заедничкото предупредување ...
сите 8 | | | веќе видена

Пред неколку години, на протестот од 13 јуни 2015-та, еден од главните слогани ни беше “Don’t call me 20%!”. И, колку повеќе се доближува времето за дискусија ...
сите 39 | | | веќе видена

Минск одамна знае дека Варшава се подготвува да организира нешто како бунт во Белорусија, изјави белорускиот претседател Александар Лукашенко. „За жал, тие не ...
сите 74 | | | веќе видена

Коалицискиот партнер на Христијан Мицкоски, претседателот на Демократската партија на Србите во Македонија и пратеник во Собранието, Иван Стоиљковиќ заминал во ...
сите 23 | | | веќе видена

Помирување, градење на доверба и борба против корупцијата се трите столба на кои се потпираат приоритетите за Југоисточна Европа на Претседавањето на Северна ...
сите 79 | | | веќе видена

Поранешната сопруга на Огњен Амиџиќ, Данијела Димитровска, е во врска со извесен Јеврем Косниќ. Во населбата каде живее поранешната манекенка велат дека ја ...
сите 5 | | | веќе видена

Родната куќа на Адолф Хитлер во австрискиот град Браунау на Ин ќе биде полициска станица и образовен центар каде што идните австриски полицајци ќе бидат ...
сите 7 | | | веќе видена

Информативната служба на Општина Арачиново ги информира граѓаните дека општинската администрација денеска нема да работи поради безбедносни причини. ...
сите 101 | | | веќе видена

Гувернерот на Флорида, Рон Де Сантис, вчера имаше импресивна промоција на неговата кандидатура за претседател на САД, бидејќи лансираше релативно едноставни ...
сите 22 | | | веќе видена

Во период кога се потребни структурни реформи за да се заокружи европската иднина на државата, Христијан Мицкоски како по обичај стои на страна и продолжува со ...
сите 62 | | | веќе видена

next