Локално

Се надевам дека државниот врв на Република Северна Македонија ќе покаже мудрост и политичка храброст да ги реши главните прашања кои навистина ќе ја отклучат ...
сите 988 | | | веќе видена

На денешната седница на Советот на Град Скопје, вршителот на должноста директор на ЈП „Градски паркинг“, Бојан Христовски, ја образложи потребата од доделување ...
сите 117 | | | веќе видена

Изградбата на Коридорот 8 останува врвен приоритет на оваа Влада, посочи министерот за транспорт и врски, Благој Бочварски, кој денеска оствари работен ...
сите 47 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски ја прими амбасадорката на Обединетото Кралство Рејчел Галовеј која што на ...
сите 988 | | | веќе видена

Јасно е како ден дека актуелниот директор на Универзална сала, кој во јавноста ги пласира невистините за претседателот на ЛДП, е во тесна спрега со ...
сите 47 | | | веќе видена

Пакистански суд осуди муслиманка на смрт, прогласувајќи ја за виновна поради објавување на „богохулен“ статус – карикатури на пророкот Мухамед, на (WhatsApp) и ...
сите 11 | | | веќе видена

Пет даватели на платежни услуги, вклучително и Mastercard, беа казнети со повеќе од 33 милиони фунти за дејствување во нелегални картели кога им дале припејд ...
сите 3 | | | веќе видена

Промените во Комисијата за заразни болести ќе бидат во насока на проширување и дополнување на нејзиниот состав, со нови, професионални кадри од повеќе области. ...
сите 139 | | | веќе видена

Директните летови меѓу Софија и Скопје, ќе ги изведува бугарската стартап-компанија „Гуливер“, објави бугарскиот портал „Сега“ . Трасата која двапати беше ...
сите 47 | | | веќе видена

На 19/20.01.2022 од полициски службеници од Полициската станица за Граничен премин Табановце при Регионалниот центар за гранични работи Север, при контрола при ...
сите 410 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи на Република Северна Македонија, Оливер Спасовски соопшти дека од 2017-2021 година Македонија бележи скок во рангирање на ...
сите 8 | | | веќе видена

Долгоочекуваното продолжение на култната серија „Сексот и градот“ наречено „And just like that…“ целосно го уништи ликот на Стив, сопругот на Миранда кој го ...
сите 4 | | | веќе видена

next