Локално

Судијата од Врховниот суд Џемали Саити добил известување од Судскиот совет во врска предлогот за разрешување на судиите кои одлучуваа за ослободувањето од ...
сите 27 | | | веќе видена

Македонија и Хрватска имаат исклучително добри пријателски односи без никакви отворени прашања. Хрватска е голем поддржувач на Македонија на нејзиниот пат кон ...
сите 61 | | | веќе видена

Министерството за одбрана на Русија ги претстави деловите од проектилите кои што, како што велат, биле лансирани кон Сирија од страна на армиите на САД, Велика ...
сите 12 | | | веќе видена

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов денеска изјави дека нема информации за текот на вчерашните разговори за спорот со името што во Виена ги ...
сите 124 | | | веќе видена

Прашањето со името треба да го решите меѓу вас, јас не сум надлежен да давам идеи или насоки, но треба да ја нагласам итноста што го карактеризира решавањето ...
сите 32 | | | веќе видена

Грција по прв пат на толку решителен начин се обидува да најде заемено прифатливо решение за прашањето за името со гаранции дека ќе има конечно решение, рече ...
сите 41 | | | веќе видена

Европската изградба за нас не е под закана, таа е неопходност, но ни претстои огромна работа што треба да ја спроведеме затоа што стигнавме до одредени ...
сите 53 | | | веќе видена

Пратениците од опозициската ВМРО-ДПМНЕ нема да учествува на неформалната можност за поставување прашања до министрите и премиерот, кое било најавено за денеска ...
сите 88 | | | веќе видена

next