Локално

Партискиот портпарол на Алтернатива, Орхан Муртезани вечерва објави дел од причините зошто неговата партија одлучи да се приклучи на Владата. -Историскиот ...
сите 696 | | | веќе видена

Претприемач од Сибир поднел тужба против рускиот органок на Светската здравствена организација бидејќи оваа организација неодамна откриениот сој на ...
сите 27 | | | веќе видена

Градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска денеска била на увид како се одвива чистењето на депонијата во близина на индустриската зона во Ѓорче Петров. ...
сите 19 | | | веќе видена

Поглаварот на Римокатоличката црква, папата Франциско, во Атина се сретна со архиепископот aтински и грчки Јероним, а недовербата на многу православни Грци кон ...
сите 60 | | | веќе видена

Во центарот на Виена се одржаа бројни протести на противниците на меркитепротив корона и задолжителната вакцинација, поради што многу улици беа затворени за ...
сите 40 | | | веќе видена

Еден од 7-те преживеани од трагичната автобуска несреќа во Бугарија, српскиот државјанин Љуљзим Сулејмани раскажа што се случило тој ден во кобниот автобус. ...
сите 50 | | | веќе видена

ЕВН Македонија денеска реагираше откако жители на селото Грчец протестираа поради дефекти на мрежата за дистрибицуија на електрична енергија. Според нив, ...
сите 154 | | | веќе видена

next