Фактор

Новавакс, мала американска компанија поттикната од раскошна поддршка од американската влада, вчера ги објави резултатите од клиничкото испитување на вакцината ...
сите 128 | | | веќе видена

МИЛИОНЕР ЏЕК ПОТ на В идеолотарија Касинос Австрија не престанува да го шири списокот со луѓе на кои им го променил животот, а последна меѓу нив е Даниела ...
сите 4 | | | веќе видена

Од денеска Словенија не ја продолжува состојбата на епидемијата на корона вирусот, ваква одлука донесе словенечката Влада, но со напомена дека епидемиолошки ...
сите 545 | | | веќе видена

Вкупно четири компании се добитници на финансиска поддршка во рамките на првиот „Предизвик за дигитализација на земјоделство” кој го спроведува Фондот за ...
сите 28 | | | веќе видена

НИКОБ ЛАБ е најбрзорастечката сертифицирана лабораторија во нашата држава, соопштија оттаму. „Во НИКОБ ЛАБ во последните три дена се направени околу 1.500 ПЦР ...
сите 9 | | | веќе видена

Поранешните комунистички земји, вклучително и Хрватска, каде што вакцинацијата за повеќето заразни болести, како што се сипаници и полиомиелитис, се ...
сите 4 | | | веќе видена

Македонските хотели прокнижија загуби во пандемиската 2020 година. Од 27 хотелски компании кои лани направиле приходи поголеми од 50.000 евра дури 22 завршиле ...
сите 15 | | | веќе видена

43-годишниот Ице Спасовски од Куманово со искрена исповед за тешкиот живот во немаштија говори како цели 10 годинио сам се грижи за неговите три деца, откако ...
сите 2 | | | веќе видена

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен предлог против две лица, кои се товарат дека сториле кривични дела – Тешка кражба ...
сите 160 | | | веќе видена

Денеска попладне премиерот Зоран Заев и главниот и извршен директор и претседател на ТАВ Аеродроми Сани Шенер ќе започнат со доделување на првите договори за ...
сите 45 | | | веќе видена

Од денеска стапува во сила одлуката на Владата за бесплатна патарина за српските државјани по коридорот 10. Јавното претпријатие до 15 август. до кога трае ...
сите 72 | | | веќе видена

Има судски пресуди, но недвижностите од одземениот имот кој е стекнат со криминални активности не можат да се продадат и да се вратат парите во државниот ...
сите 48 | | | веќе видена

Пратеникот од Македонска алијанса за европска интеграција (МАЕИ) во албанското Собрание, Васил Стерјовски побара од Владата финансиски да ја поддржи државната ...
сите 12 | | | веќе видена

next