Фактор

Расте задолженоста на компаниите во земјава, иако од Народна Банка сметаат дека засега задолжувањето е под прагот на ранливост. Меѓу негативните опасности на ...
сите 35 | | | веќе видена

Русија и Западот наизменично ги зголемуваат влоговите во воената игра во Украина. Таа започна уште во пролетта 2021 година, кога Русија распореди војска на ...
сите 393 | | | веќе видена

Млад човек од Скопје многу прецизно и детално преку својот фејсбук статус ја раскжува неговата приказна зошто не сака да живее во оваа држава. Нешто што сме го ...
сите 4 | | | веќе видена

Високи претставници на американската администрација и порачаа на Москва дека употребата на нуклеарно оружје ќе доведе до катастрофални последици и дека ...
сите 72 | | | веќе видена

Рускиот претседател Владимир Путин им одобри на студентите од универзитетите и стручните колеџи со одложување на повикот за мобилизација. Овој потег уследи по ...
сите 155 | | | веќе видена

Се уште се чекаат официјални информации за околностите на тешката сообраќајна несреќа кај Мостар, во која загинаа Борис (35) и Маријана (34) Крстиќ и нивниот ...
сите 14 | | | веќе видена

Жители на скопската населба Црниче со денови живеат во страв за себе и за своите миленици, бидејќи диви свињи се симнуваат од шумата и се доближуваат до ...
сите 5 | | | веќе видена

Во Северна Македонија шестотини илјади домаќинства се снабдуваат со субвенционирана струја, како и седумдесет илјади компании кои се на регулираниот пазар. Ако ...
сите 311 | | | веќе видена

По три години, Виена повторно е на врвот на индексот на Економист за најдобри градови за живеење (The Global Liveability Index). По две години во кои рејтингот ...
сите 2 | | | веќе видена

Момчето Н.А.(9), кое вчера загина во несреќа во семејната куќа во Аметовиќ, денеска е погребано во селото Радаљ во Мали Зворник. Како што раскажува неговата ...
сите 2 | | | веќе видена

Обединетите Арапски Емирати (ОАЕ) и Германија, за време на посетата на германскиот канцелар Олаф Шолц (Шолц) на Абу Даби, денеска потпишаа договор со кој се ...
сите 49 | | | веќе видена

Тешката сообраќајна несреќа што се случи синоќа во близина на Мостар, во која четири лица загинаа, а четворица се тешко повредени, е предизвикана од прекумерно ...
сите 14 | | | веќе видена

Со помошник командирот на ПС Беко Игор Петровски вчеравечер бевме во Дебар Маало каде затекнавме групи на млади луѓе кои се дружат, напиша на фејсбук ...
сите 29 | | | веќе видена

Електронскиот систем на министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство на 12-ти овој месец бил цел на хакерски напад од меѓународна хакерска група ...
сите 70 | | | веќе видена

Во ДУИ, 20 години е инвестирана национална програма и таа како партија може да функционира и без Али Ахмети, но и без Муса Џафери, Изет Меџити, Блерим Беџети и ...
сите 144 | | | веќе видена

Српскиот министер за градежништво Томислав Момировиќ синоќа сакал да дојде на венчавка кај колегата Бочварски, но на граница чекал повеќе од еден час. За него ...
сите 35 | | | веќе видена

Многу мажи се обидуваат да ја напуштат Русија поради страв од мобилизација. ДВ разговараше со некои што си заминаа последниве денови, и со оние што останаа. ...
сите 27 | | | веќе видена

Турските истражители открија дека имало најмалку две „стрелачки тимови“ кои четири месеци по ред го следеле Јован Вукотиќ (42), водачот на кланот Шкаљјар и ...
сите 13 | | | веќе видена

Тие секогаш избираат да носат штикли во свечени прилики, како што е погребот на кралицата Елизабета Втора и сите други придружни церемонии на кралското ...
сите 5 | | | веќе видена

next