Фактор

Лажна вест е информацијата за моја смена и таа не заслужува никаков коментар, изјави денеска министерот за надворешни работи Бујар Османи во однос на наводната ...
сите 144 | | | веќе видена

Џорџа Мелони помина три децении борејќи се да го достигне врвот на италијанската политика. Но, и покрај нејзината политичка моќ, 45-годишната Римјанка, која е ...
сите 154 | | | веќе видена

Балкан Енерџи Груп БЕГ – Производство нема правен основ да располага со топланите, нема обврска да продолжи со вршење на дејноста во новата грејна сезона, ниту ...
сите 317 | | | веќе видена

Партнер на државата, стручен консултант на членките и советник на крајниот потрошувач, ова ќе биде клучната мисија на националната асоцијација на тур-оператори ...
сите 27 | | | веќе видена

Најмалку 13 лица загинаа, а 20 се ранети кога вооружен маж упадна во училиште во Русија и почна да пука. Според некои информации, меѓу жртвите има и пет деца, ...
сите 76 | | | веќе видена

Во Охрид се сретнаа над 100 експерти од ИТ индустријата од Македонија, Албанија и Косово на конференцијата „Ingram & Vendors networking #1“ во организација на ...
сите 17 | | | веќе видена

Од почетокот на рускиот напад врз Украина, покрај луѓето кои бегаат од Украина во страв од војна, се поголем број Руси ја напуштаат својата земја. Бидејќи ...
сите 73 | | | веќе видена

Германскиот канцелар Олаф Шолц престојува во регионот на Персискиот залив, каде што се обидува да обезбеди енергетски извори независни од Русија. Германската ...
сите 49 | | | веќе видена

Шест златни и еден сребрен медал освоија членовите на скопски „Макпетрол“ на младинскиот карате турнир „Куп на Македонија“. Преку ова изборно натпреварување ќе ...
сите 14 | | | веќе видена

Бројките кои ги дефинираат големите спортисти се безвременски и обично означуваат голови, победи, титули. Нашиот бренд амбасадор Горан Пандев има доволно такви ...
сите 75 | | | веќе видена

Цените на нафтата денеска продолжија да паѓаат, втора сесија по ред, поради стравувањата од намалена побарувачка на гориво поради очекуваната глобална рецесија ...
сите 118 | | | веќе видена

Грција го крши меѓународното право и испраќа оклопни возила на егејските острови кои имаат статус на демилитаризирани зони, јави агенцијата Анадолија. На ...
сите 15 | | | веќе видена

Некои велат дека економијата е здодевна и неразбирлива наука, тешка да се научи, а уште повеќе да се разбере. А слични епитети можеби добивале и економските ...
сите 17 | | | веќе видена

Од општи формулации кон конкретни разговори Конечно, една фирма се одважи во Комората да организира настан кој таргетира едно крупно прашање кое е во темелот ...
сите 62 | | | веќе видена

Фунтата падна на најниско ниво од 1985 година во однос на доларот во азиската трговија денес, бидејќи трговците набрзина ја отфрлија британската валута поради ...
сите 45 | | | веќе видена

Претседателката на партијата „Браќа на Италија“ Џорџа Мелони (45), политичарка која најверојатно ќе стане првиот италијански премиер од екстремната десница по ...
сите 154 | | | веќе видена

Украинскиот претседател Володимир Зеленски изјави за Си-Би-Ес во неделата дека верува оти рускиот претседател Владимир Путин може да користи нуклеарно оружје. ...
сите 287 | | | веќе видена

Држи повеќе од половина од целото домашно производство на млеко, а снабдува третина од целиот домашен конзум на млечни производи. Најголемата домашна ...
сите 18 | | | веќе видена

На само три недели пред почетокот на грејната сезона дел од училиштата се во паника поради високите цени на струјата, што го доведува до прашање затоплувањето ...
сите 317 | | | веќе видена

next