Фактор

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека в о последните 24 часа се направени 1.337 тестирања, а ...
сите 495 | | | веќе видена

Од основно, едно девојче кое го познавам, која сега ми е многу добра другарка, немаше многу другарки, не се дружеше со многу луѓе и имаше една група девојчиња ...
сите 2 | | | веќе видена

Професорот Дејан Трајковски ги предупредува нашите здравствени власти дека треба навреме да порачаат ПЦР реагенси за детектирање на индискиот сој, бидејќи, ...
сите 140 | | | веќе видена

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги донесе одлука со која се врши зголемување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 1, 15 ...
сите 167 | | | веќе видена

Иако бројот на влезници за деби-натпреварот на македонската фудбалска репрезентација на Европското првенство беше ограничен, сепак голем број на политичари од ...
сите 155 | | | веќе видена

Од терените во Сарај до Олимписките игри во Рио, Дрита Ислами е атлетичарка што постојано руши рекорди и освојува медали. Таа дури 9 пати е прогласена за ...
сите 12 | | | веќе видена

Главоболка, болки во грлото и интензивно течење на носот сега се најчесто пријавени симптоми поврзани со инфекцијата на Ковид, објавија британски истражувачи, ...
сите 140 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ на седницата на Извршниот комитет одржана викендов во Битола донесе одлука и денеска да продолжат протестите со блокада на улиците се додека не биде ...
сите 313 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи на Србија, Александар Вулин, изјави дека властите го знаат името на човекот од одделот од Министерството на внатрешни работи на ...
сите 5 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден се збуни за време на прес-конференцијата на Самитот на Г7, додека зборуваше за хуманитарна помош за земјите погодени од ...
сите 18 | | | веќе видена

Јас ги кажувам работите и имам штета поради тоа. Ме плукаат по социјалните мрежи. Луѓето на Христијан Мицкоски и на Игор Гиевски ( поранешен претседател на ...
сите 82 | | | веќе видена

Седат Пекер, кој беше обвинет дека е водач на криминална организација, по повеќечасовно молчење со објава на социјалните мрежи ги негираше обвинувањата дека ...
сите 54 | | | веќе видена

Рамиз Мерко, градоначалникот на Струга, денеска рече дека шест платформи на плажите на Охридското крајбрежје ќе се отстранат, додека останатите објекти имале ...
сите 126 | | | веќе видена

next