Фактор

Владата на Србија во средата објави дека ја купила директивата со која германскиот канцелар Адолф Хитлер издал наредба за напад на Кралството Југославија и ...
сите 6 | | | веќе видена

Македонската најмоќна градежна компанија „Гранит“ е дефинитивно интересна за инвеститорите, а купувањето нејзини акции станува се почеста практика на Берзата, ...
сите 12 | | | веќе видена

Министерот за здравство Фатмир Меџити по работната посета на Обединетото Кралство и средбата со министерот за извоз, оддел за бизнис и трговија Лорд Малколм ...
сите 25 | | | веќе видена

Житариците и млекото се клучни земјоделски производи во Европската унија. Вредноста на вкупното производство на житни култури во ЕУ достигна 64,4 милијарди ...
сите 14 | | | веќе видена

Генералниот секретар на Советот за регионална соработка Мајлинда Брегу изјави дека околу една петтина од населението родено во Западен Балкан денес живее во ...
сите 16 | | | веќе видена

Моќниот американски дипломат Хенри Кисинџер, кој ја обликуваше геополитичката карта на светот во втората половина на 20 век, почина во средата на 101-годишна ...
сите 56 | | | веќе видена

Екс премиерот Никола Груевски не заборави да го спомене СЦ Борис Трајковски и да потенцира дека неговата влада го изградила. „ Салата во спортскиот центар ...
сите 71 | | | веќе видена

Синиша Вуковиќ бил сам, газда во своето село. Бил фармер во Барања, село во Хрватска меѓу Србија и Унгарија, каде имал своја фарма со 100 крави, свињи, овци, ...
сите 4 | | | веќе видена

Помошник-државниот секретар на САД за Европа и Евроазија, Џејмс О’Брајан во интервју за „360 степени“ на МРТ 1 вели дека е важно Северна Македонија да ...
сите 27 | | | веќе видена

Од денес стартува евтината тарифа на струјата и доколку сакате да дознаете дали кај вас е активна евтината тарифа, тоа најлесно може да го сторите ако на ...
сите 162 | | | веќе видена

Министерството за надворешни работи вечерва соопшти дека средбата на која присуствувале актуелниот и идниот претседавач на ОБСЕ и шефот на руската дипломатија ...
сите 258 | | | веќе видена

Денеска беа ослободени две жени, жителки на Израел, киднапирани на 7 октомври, за време на вооружениот напад изведен од Хамас. Израел објави дека тоа се ...
сите 94 | | | веќе видена

ЛАВРОВ СО ЖЕСТОК ГОВОР Шефот на руската дипломатија кој присуствува на пленарната седница на 30. Министерски совет на ОБСЕ во Скопје имаше жесток говор и силни ...
сите 318 | | | веќе видена

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху нареди да се урнат куќите на Палестинците кои денеска убија тројца Израелци. Напаѓачите на Хамас денеска извршија напад ...
сите 43 | | | веќе видена

Амбасадата на Руската Федерација во Скопје на својот профил на „Фејсбук“ објави фотографија од средбата на министерот за надворешни работи Сергеј Лавров со ...
сите 258 | | | веќе видена

Британското кралско семејство отсекогаш го привлекувало вниманието на целиот свет, како поради својот екстравагантен живот, така и поради интригите кои ...
сите 17 | | | веќе видена

next