Фактор

Како двигател на дигитализацијата и како компанија која е целосно посветена кон развојот и реализацијата наопштествено-одговорни проекти, А1 Македонија ја ...
сите 17 | | | веќе видена

Сообраќајот што доаѓа од Русија е „зголемен“ на источната граница на Финска, соопшти финската гранична служба, додавајќи дека ситуацијата е под контрола. ...
сите 104 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи на Србија, Александар Вулин, најави дека денеска, евентуално утре, ќе бидат поднесени кривични пријави против одредени учесници ...
сите 90 | | | веќе видена

Од македонскиот пазар се повлекуваат популарните виршли Wudy, откако во Италија кај такви виршли било утврдено присуство на опасната бактерија листерија. Ова ...
сите 33 | | | веќе видена

Директорите на банките во Германија заработуваат најмногу на општинско ниво, покажува истражувањето на Универзитетот Цепелин во Фридрихсхафен, пишуваат ...
сите 5 | | | веќе видена

Германската компанија Vaillant, со деловна традиција долга речиси 150 години. е водечки европски производител и бренд кој на корисниците ширум светот им нуди ...
сите 28 | | | веќе видена

Српските медиуми речиси до збор го пренесуваат говорот на претседателот Александар Вучиќ на генералната дебата на 77 сесија на Генералното собрание на ...
сите 128 | | | веќе видена

Еден од најдобрите македонски фудбалери, популарниот Горан Пандев, официјално објави дека се повлекува. Тој во интервју за „Газета дело Спорт“ ја објави оваа ...
сите 75 | | | веќе видена

Годишната стапка на инфлација на Шри Ланка се искачи на повеќе од 70 отсто во август додека се бори со својата најтешка економска криза во повеќе од седум ...
сите 5 | | | веќе видена

Елена, сопругата на премиерот Ковачевски за прв пат вчера имаше јавно појавување и тоа во Њујорк. Таму, сопругата на премиерот е заедно со него, а денес имаше ...
сите 42 | | | веќе видена

Земјотрес со јачина од 6,7 степени според Рихтеровата скала го погоди денеска Мексико, неколку дена по силниот земјотрес во кој загинаа две лица, а беа ...
сите 69 | | | веќе видена

Рускиот портал пишува дека водителот на Јутјуб му се јавил на синот на портпаролот на Кремљ и му се претставил како војник кој го повикува на мобилизација. ...
сите 109 | | | веќе видена

Њујорк, Токио, Сан Франциско се на самиот врв на листата на градови во кои живеат најмногу милионери. Ова го покажа извештајот на специјализираната ...
сите 18 | | | веќе видена

Енергетските санкции на Европската унија против Русија мора да бидат укинати пред крајот на годината, бидејќи им нанесуваат поголема штета на самите европски ...
сите 65 | | | веќе видена

Сепаратистичките лидери на четири територии контролирани од руските сили и нивните полномошници во Украина најавија „референдуми“ што ќе се одржат од петок до ...
сите 245 | | | веќе видена

Украинскиот опозициски политичар близок до Кремљ, Виктор Медведчук, кој беше уапсен во април, е разменет со Русија како дел од размена на затвореници, изјави ...
сите 66 | | | веќе видена

Како меур од сапуница ќе ги распрсне надежите за набавка на евтина бугарска струја фактот што бугарскиот државен производител НЕК на берзата во Софија продал ...
сите 16 | | | веќе видена

next