Фактор

Поранешната обвинителка на СЈО, Ленче Ристоска, вчера изјави дека ресурсите на јавните обвинителства не се зголемени за да го фатат текот со контроверзните ...
сите 70 | | | веќе видена

Повеќе од 2.600 изложувачи од 27 земји и региони присуствуваат на 23-от меѓународен саем за индустрија во Кина, што е ново рекордно високо ниво. Петдневниот ...
сите 8 | | | веќе видена

ПРОДОЛЖУВААТ ПРОЗИВКИТЕ ЗА ТОА ДАЛИ ИМАЛО ТАЈНИ РАЗГОВОРИ ЗА УСТАВНИТЕ ИЗМЕНИ Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски говорејќи за ситуацијата со екс ...
сите 588 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски говорејќи за ситуацијата со екс премиерот Никола Груевски во интервју за Алсат М изјави дека Груевски сега се прави ...
сите 588 | | | веќе видена

Македонците од Албанија не се на продажба, порача Oбединетата Македонска Дијаспора (ОМД). Обединетата македонска дијаспора - ОМД денеска упати порака до ...
сите 121 | | | веќе видена

Албанците од Македонија и Косово во иднина полесно ќе можат да добијат албанско државјанство. Во Албанија се усвоени измените на Законот на државјанство, така ...
сите 41 | | | веќе видена

Против медицинската сестра од Онкологија e поднесено обвинение за проневера. Јавното обвинителство поднесе обвинение за „проневера“ против медицинската сестра ...
сите 50 | | | веќе видена

Лутеин и зеаксантин се два вида на каротеноиди. Каротеноидите се соединенија кои и даваат карактеристична боја на храната. Тие дејствуваат како антиоксиданти и ...
сите 80 | | | веќе видена

Жена во Република Српска 17 години била во заробеништво. Полициската управа во Бања Лука го истражува случајот со запуштање на жена од околината на Лакташ, на ...
сите 21 | | | веќе видена

Koсовските власти велат дека нападот со рачна граната синоќа во северно Косово го наложил српскиот претседател Александар Вучиќ. Во населбата „Бошњачко маало“ ...
сите 511 | | | веќе видена

Oдекна силна експлозија на Крим, каде украинските сили го погодија седиштето на руската Црноморска флота. Севастопол е честа мета на украинските воени дронови ...
сите 73 | | | веќе видена

Дека храната во Македонија значително поскапела, евидентира и Евростат. Во август годината според Евростат, најголема инфлација на храната имало во Турција, а ...
сите 51 | | | веќе видена

Падна снег во Шведска. На северот на државата има 40 центиметри снег, што во овој период од годината не се случило повеќе од еден век. Во Кируна во Лапонија се ...
сите 10 | | | веќе видена

Црногорските лозја ги берат сезонци од Индија. Црногоската државна компанија „Плантаже“ ангажираше 40 сезонски работници од Индија. Причина за ангажирање ...
сите 11 | | | веќе видена

Познатиот тетовски комбинат „Тетекс“ кој од пред неколку години се откажа од основната дејност, односно производствотои на текстил, информира дека ставил под ...
сите 21 | | | веќе видена

Поранешниот премиер и поранешен лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Љубчо Георгиевски упати порака до екс премиерот Никола Груевски кој е во Будимпешта како политички ...
сите 223 | | | веќе видена

По неодамнешната најава на социјалните мрежи, Триглав пензиско друштво ад Скопје, Сава пензиско друштво ад Скопје и КБ Прво пензиско друштво ад Скопје денес ...
сите 20 | | | веќе видена

next