Фактор

Американските стопански комори на Република Северна Македонија, Албанија, Босна и Херцеговина, Косово и Србија, одржаа работна средба за време на ...
сите 62 | | | веќе видена

Спорот за изградбата на Клиничка болница Штип помеѓу Бетон Штип и грчката компанија Интракат кој повеќе години бараше разврска вчера конечно заврши со ...
сите 18 | | | веќе видена

Страшен напад утринава се случил во Хрватска, во кој куче напаѓа деца, и покрај обидите на мајката да ги крене во воздух за да ги спаси, јавуваат тамошните ...
сите 4 | | | веќе видена

Анализата на структурата на поплаките за одделни банкарски производи и услуги од анкета на Народната банка покажува дека минатата година преовладувале ...
сите 30 | | | веќе видена

Поранешниот италијански премиер Силвио Берлускони ја брани инвазијата на Путин на Украина, велејќи дека рускиот лидер бил „втурнат“ во војна. 85-годишниот ...
сите 154 | | | веќе видена

Креативните решенија на четворица млади македонски дизајнери за шест книжевни дела од европски писатели се избрани за победнички на конкурсот „Порта Европа“. ...
сите 7 | | | веќе видена

Банката на Англија го објави седмото зголемување на каматните стапки за помалку од една година, и покрај тоа што предвидуваше рецесија, бидејќи се бори со ...
сите 45 | | | веќе видена

Секојдневно возење велосипед = здравје за секое дете Помалку возила = повеќе чист воздух Автомобилот ќе те разболи = велосипедот ќе те оздрави Велосипедите ни ...
сите 11 | | | веќе видена

Во тек е продажбата на станбено-деловниот објект „Гранд Ривер“, кој се гради на најатрактивната локација во Скопје спроти хотелот „Холидеј Ин“, во самото јадро ...
сите 17 | | | веќе видена

Поранешниот сопственик на Челзи, Роман Абрамович, одиграл клучна улога во ослободувањето на петмина британски затвореници од Русија, кои беа дел од големата ...
сите 66 | | | веќе видена

Нема да има мобилизација во Белорусија, изјави белорускиот претседател Александар Лукашенко. Тој рече дека одредени опозициски партии се обидуваат да ја ...
сите 36 | | | веќе видена

Смртта на 22-годишната Маша Амини, по приведувањето од иранската полиција за морал, не само што предизвика бурни протести, туку ги поттикна жените да ги палат ...
сите 147 | | | веќе видена

Поранешниот руски претседател и актуелен заменик претседател на Советот за безбедност на Русија, Дмиртиј Медведев на својот профил на Телеграм порача дека ...
сите 393 | | | веќе видена

Привременото примирје меѓу принцот Вилијам и принцот Хари ќе продолжи се додека Хари не ги објави своите мемоари, пренесува Мирор. Според кралски извори, ...
сите 112 | | | веќе видена

На прашањето кои се неговите планови, тој рече дека сака прво да ги види сестра си и пријателите. Вјекослав Пребег, Хрват кој се борел за Украина и бил ...
сите 66 | | | веќе видена

На 20 септември во Бизнис Центарот на УНИ Банка во Скопје, во присуство на надлежен Нотар Анита Адамческа, претставник од Маркетинг агенција КИВИ - Андреа ...
сите 6 | | | веќе видена

next