Фактор

Европската фудбалска асоцијација вечерва одлучи натпреварот меѓу Данска и Финска кој се игра во Копенхаген да продолжи уште вечерва, откако репрезентативецот ...
сите 384 | | | веќе видена

(ОБНОВЕНО) Славниот фудбалер на Данска, Крисијан Ериксен кој оддеднаш колабираше на натпреварот од Европското првенство со Финска во Копенхаген е жив. ...
сите 384 | | | веќе видена

Во 43. минута од натпреварот помеѓу Данска и Финска на европското фудбалско првенство, на стадионот „Паркен“ во Копенхаген, мечот беше прекинат, откако ...
сите 384 | | | веќе видена

Горан Јандреоски, кандидат од Северна Македонија, е избран за нов извршен директор на Аеродромот во Црна Гора, објави компанијата. Во соопштението се додава ...
сите 18 | | | веќе видена

На 10. јуни исчезнал 51-годишен жител на Делчево, (Т.С.) по што полицијата од денеска почна да трага по него. Последен пат е забележан завчера, односно во ...
сите 77 | | | веќе видена

Леград, се наоѓа на северот на Хрватска, во близина на границата со Унгарија. Во моментов има околу 2.250 жители, додека пред 70 години имало двојно повеќе. Во ...
сите 7 | | | веќе видена

Петти ден по ред во Русија е регистрирано зголемување на бројот на новозаразени, а само во последното деноноќие има 13.510 нови случаи, што е највисока бројка ...
сите 571 | | | веќе видена

Скопската зоолошка градина од денеска има нови жители. Во својата објава на Фејсбук Скопје ЗОО соопшти дека прв пат се родија бебиња белоносести коати. ...
сите 31 | | | веќе видена

Македонската асоцијација на новинари (МАН) ги повикува сите медиумски работници кои немаат сопствен превоз, да се пријават на man.makedonija@gmail.com заради ...
сите 38 | | | веќе видена

Училиштата не смеат да наплаќаат такси на родителите и учениците за издавање на сведетелствата, за што од страна на Министерството за образование и наука им ...
сите 124 | | | веќе видена

Во словенечките болници моментално има 165 пациенти, седум помалку од претходниот ден, а четири болни пациенти починале во последните 24 часа, објави ...
сите 571 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска во Струмица ја отвори Канцеларијата за непосреден контакт со граѓаните. -Оваа канцеларија претставува уште една алатка за ...
сите 142 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје, дека во последните 24 часа се направени 4.370 тестирања, а ...
сите 571 | | | веќе видена

За да ги мотивираат граѓаните масовно да се вакцинираат, државите изнаоѓаат начини како да ги привлечат со што во САД, на пример вакцинираните добиваат јоинт, ...
сите 58 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, на денешната прес-конференција, во однос на актуелнот спор со соседна Бугарија вели дека е очигледна активноста ...
сите 539 | | | веќе видена

Илјадници граѓани протестираа синоќа на улиците низ Шпанија изразувајќи тага и гнев откако спасувачите го пронајдоа телото на шестгодишно девојче Оливија ...
сите 8 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира дека во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје има хоспитализирани 4 нови пациенти поради компликации од корона ...
сите 571 | | | веќе видена

Откако германскиот Институт Роберт Кох, заедно со другите земји од Западен Балкан, ја тргна Македонија од т.н „црвена листа“, од утре веќе се олеснети ...
сите 125 | | | веќе видена

Сојузот на средношколците денеска со остра реакција. Велат дека изминативе неколку дена до кај нив стигнуваат поплаки од средношколци од повеќе градови во ...
сите 124 | | | веќе видена

Дирекцијата за градежно земјиште и изградба на Белград ја одреди локацијата за кинеската фабрика за вакцини „Синофарм“ во рамките на економската зона ...
сите 4 | | | веќе видена

next