Фактор

Иако сме во екот на една од најголемите економски кризи, податоците на Народна банка за растот на заштедите збунуваат. Последните податоци покажаа дека ...
сите 35 | | | веќе видена

Каматните стапки во САД го достигнаа највисокото ниво во последните 14 години во битката со инфлацијата. Американската централна банка ги поттикна каматните ...
сите 76 | | | веќе видена

Државниот обвинител на Њујорк денеска поднесе тужба против поранешниот претседател Доналд Трамп, трите негови возрасни деца и компанијата на Трамп, тврдејќи ...
сите 44 | | | веќе видена

Во денешното интервју за американската ТВ мрежа „Њузмакс“, српскиот претседател Александар Вучиќ изрази очекување дека ќе надвладее мир во светот и дека ќе се ...
сите 128 | | | веќе видена

Две лица загинаа, а петмина се повредени по уривањето на пожарникарски хеликоптер кој летал кон турското летувалиште Мармарис, каде гори шума. Во хеликоптерот ...
сите 18 | | | веќе видена

ВОДОСТОПАНСТВО ОТУЃУВА ИМОТ ЗА ЗГРАДИ НА ФАТМИР ЕТЕМИ, со овој наслов политичката партија „ Левица“ објавува дека директорот на Водостопанство бара маркици за ...
сите 13 | | | веќе видена

Зголемена е вредноста на договорите склучени низ нетранспарентната постапка со преговарање без објавување оглас. Вкупната вредност на овие договори во 2021 ...
сите 141 | | | веќе видена

По повеќе од седум часа потрага пронајдено е петгодишното девојче Нина А од Кладово. Српските медиуми јавуваат дека исчезнатото девојче било снимено со ...
сите 6 | | | веќе видена

Рускиот претседател Владимир Путин утрово најави дека започнува делумната мобилизација на населението, а според проценките, во неа ќе бидат вклучени околу ...
сите 287 | | | веќе видена

Од градинката во Кладово утрово околу 10 часот исчезна и до сега не е пронајдено петгодишното девојче Нина А. Полицијата и мештаните трагаат по неа, а како што ...
сите 6 | | | веќе видена

Против лице од Тетово поднесена е кривична пријава за изнуда и загрозување на сигурноста. Тој се терети дека позајмени пари барал да му се вратат во многу ...
сите 79 | | | веќе видена

Србија троши 2,5 милиони евра за набавка на електрична енергија на отворениот пазар, Црна Гора три милиони, Албанија два, а Северна Македонија нула, рече ...
сите 166 | | | веќе видена

Германската влада денеска објави дека ќе ја национализира „Унипер“, најголемата енергетска компанија во земјата, со цел да обезбеди снабдување со енергија на ...
сите 53 | | | веќе видена

Според Федерацијата на американските научници, Русија има вкупно 5.977 нуклеарни боеви глави - најмногу во светот. За споредба, САД имаат 5.428 боеви глави, ...
сите 393 | | | веќе видена

Уште откако јавноста го запозна како највеселиот лик во време на пандемијата кој се трудеше да ни ги разубави деновите, Денис Космонаутко никогаш не ги ...
сите 11 | | | веќе видена

Русите го предупредуваат Илон Маск, шефот на „Тесла“, дека терминалите на неговиот „Старлинк“, кои ги ставил на располагање на Украина, може да станат ...
сите 16 | | | веќе видена

next