Фактор

И во политичка смисла и како државен симбол Гоце Делчев по националност е Македонец, реагира екс пратеникот и заменик-министер за образование од СДСМ, Петар ...
сите 83 | | | веќе видена

Во студиото 2 на националниот сервис МРТВ, во текот на месеците август и септември се одвиваше мисијата навидум невозможна: снимање на нови 30 продолженија од ...
сите 13 | | | веќе видена

Откако судот му одреди 30 дена притвор на Ристо Новачевски, кум на екс премиерот Никола Груевски, на Фејсбук Груевски се пожали дека ова е политички прогон и ...
сите 134 | | | веќе видена

Вработените во Силк Роуд Банка АД Скопје по повод светскиот ден на гладта во соработка со Црвен крст на Република Северна Македонија земаа активно учество во ...
сите 7 | | | веќе видена

Досега беа опуштени, но сега Швеѓаните преземаат строги мерки за да го спречат ширењето на коронавирусот. Многу нови случаи на заразени има во Стокхолм и во ...
сите 42 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира дека за раководител на Клиниката за ортопедија при ТОАРИЛУЦ назначен е д-р Далип Јахја од ЈЗУ Универзитетската клиника за ...
сите 34 | | | веќе видена

ЈП Водовод и канализација – Скопје ја известува јавноста дека како разултат на голем дефект на бул. Кочо Рацин, спроти Олимписки базен, голем дел од ...
сите 103 | | | веќе видена

Министерот за здравство, Венко Филипче, по состанокот со членови на Комисијата за заразни болести во Владата информираше дека на утрешната седница ќе бидат ...
сите 400 | | | веќе видена

Заев нема мандат да ја прекројува историјата, коментира на Фејсбук професорот Владимир Милчин. Наведува дека Делчев се борел за Македонија, а роден е во Кукуш ...
сите 83 | | | веќе видена

Владата денеска преку Македонската информативна агенција го оцени како шпекулација тврдењето на пратеникот Антонијо Милошоски дека е дефиниран предлогот за ...
сите 83 | | | веќе видена

Девизи, производи за нега на заби и лице, домашна ракија, ароматизиран тутун за наргиле, цигари и автоделови, задржала Царинската управа воизминативе две ...
сите 3 | | | веќе видена

Во ресторан во село Глумово во општина Сарај вчера се правела свадба со дури 250 гости. Очигледно на многумина не им доаѓа паметот и покрај рестриктивните ...
сите 154 | | | веќе видена

Почина Сашо Михајловски – Сале синдикален лидер во телевизијата Алфа. Денеска колеги од телевизијата се простуваат од Сале во емотивни објави на социјалните ...
сите 13 | | | веќе видена

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги донесе одлука со која се намалуваат малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 0,41 отсто, ...
сите 40 | | | веќе видена

Во моментов членови на Комисијата за заразни болести и министерот за здравство, Венко Филипче имаат состанок во Владата со премиерот Зоран Заев каде ...
сите 373 | | | веќе видена

next