Фактор

По само неколку дена од најавата за продолжување на еколошките акции, трите пензиски друштва создадоа нов „Пензиски парк“ во средното хемиско училиште во ...
сите 76 | | | веќе видена

По веста дека виршлите „Вуди“ увезени од Италија се повлекуваат од продажба поради можност за зараза со листерија, многумина се интересираат како се лекува ...
сите 33 | | | веќе видена

По два та исклучително успешни циклуси за време на пандемијата, проектот на НЛБ Групацијата #Рамка ЗаПомош започнува по третпат. Овојпат , со фонд од 100.000 ...
сите 29 | | | веќе видена

Американската централна банка (ФЕД) синоќа ја зголеми референтната каматна стапка на највисоко ниво во последните речиси 15 години, во обид да го спречи растот ...
сите 76 | | | веќе видена

Рускиот претседател Владимир Путин е многу категоричен за евентуалното враќање на компаниите од Запад на рускиот пазар. Потсетуваме, бројни гиганти ја ...
сите 20 | | | веќе видена

Покрај тоа што избезумено купувале авионски билети за да ја напуштат Русија поради делумна мобилизација, руските жители на Гугл истражувале како да си ги ...
сите 72 | | | веќе видена

Вјекослав Пребег, хрватскиот државјанин кој во мај беше заробен кај Мариупол во Украина и му се закануваше смртна казна, денеска се врати во Хрватска. На ...
сите 66 | | | веќе видена

Од руско заробеништво вративме 215 луѓе, бранители на челичарницата Азовстал и градот Мариупол, воини на Азов, припадници на Националната гарда, маринци, ...
сите 66 | | | веќе видена

Кинеските научници развија маска која може да го открие вирусот Ковид 19 или грип во воздухот и да ги предупреди оние што ја носат ако биле изложени на вирусот ...
сите 21 | | | веќе видена

Водечкиот снабдувач на телекомуникациски услуги и медиуми во Југоисточна Европа - Јунајтед Груп, во чии рамки работи компанијата Тотал ТВ во Република С. ...
сите 28 | | | веќе видена

ОМО „Илинден“ - ПИРИн се јави со реакција по говорот на премиеорт Димитар Ковачевски дека не ги споменал македонските малцинства во Бугарија и Грција во своето ...
сите 302 | | | веќе видена

Во моментов немаме индикации за влошување на безбедноста. Генерално, безбедноста претставува сериозен предизвик поради случувањата со инвазијата на Русија врз ...
сите 68 | | | веќе видена

„ Адора Инженеринг“ која пред повеќе од една година ги купи топланите „Исток“ и „Запад“, сака да ги продаде по иста цена по која што ги купила. Во денешното ...
сите 311 | | | веќе видена

Државниот завод за статистика ги објави конечните резултати од Пописот на населението, домаќинствата и становите во Република Хрватска во 2021 година за ...
сите 19 | | | веќе видена

Ќе има „луѓе на улица“ на глобално ниво доколку не се преземат чекори за заштита на најранливите од инфлација, предупреди шефицата на Меѓународниот монетарен ...
сите 18 | | | веќе видена

Мобилизираните мажи ширум Русија ги напуштаат родните села и градови, придружени со плач и расплакани семејства. На социјалните мрежи се објавени бројни видеа ...
сите 72 | | | веќе видена

Температурите паѓаат, затоа е време да го обновите вашиот гардеробер со впечатливи есенски бои, а синото и жолтото се она што ви е потребно за да изгледате ...
сите 10 | | | веќе видена

next