Фактор

По веста дека на автопатот „Мајка Тереза“ во тешка сообраќајка животот го изгубила 24 годишна девојка од соседна Албанија, која го растажи регионот. Денеска на ...
сите 101 | | | веќе видена

„Балканот пред температурен шок: Најпрвин големо затоплување на времето, на повеќе места во регионот ќе се мерат температури до околу, па дури и над 20 ...
сите 154 | | | веќе видена

Момчето Коста Кецмановиќ изврши масовно убиство во основното училиште „Владислав Рибникар“ и поради тоа грозоморно злосторство со месеци е на Клиниката за ...
сите 11 | | | веќе видена

Клиниката Жан Митрев додели уште 80 ваучери за бесплатни педијатриски прегледи на новороденчиња од Општина Центар. Ова е веќе третпат годинава како се ...
сите 6 | | | веќе видена

Добра вест за стуидентите во земјава. Нема да имаат повеќе пари, ама ќе им биде полесно да ги трошат. Најдоцна од следниот семестар, субвенцираниот студентски ...
сите 17 | | | веќе видена

Тимот на Генерали Инвестментс подготви резиме за актуелните настани кои влијаат врз пазарите на капитал. Минатогодишните губитници на берзата се овогодинешни ...
сите 60 | | | веќе видена

Половина од германските компании сè уште тешко наоѓаат работници, покажува истражувањето објавено денеска од Германската трговска и индустриска комора (ДИХК), ...
сите 16 | | | веќе видена

Рекорден број регистрирани за МЕГАВИН. МК - Наградната игра и концертот „99 Мегастарс“ предизвикаа голем интерес за регистрирање на платформата megawin.mk , ...
сите 32 | | | веќе видена

Во Велика Британија е забележано прво пренесување од човек на човек на нов вид на свински грип, а здравствените власти се обидуваат да го утврдат потеклото на ...
сите 30 | | | веќе видена

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху предупреди на заканата од исламистите во Европа, велејќи дека континентот ќе биде мета следната откако палестинската ...
сите 170 | | | веќе видена

На последните парламентарни избори ДУИ ги повика граѓаните да гласаат за Насер Зибери за прв премиер Албанец Од ДУИ велат дека тогашната кампањата ...
сите 159 | | | веќе видена

Обвинителство покренува истражна постапка против пазарен инспектор од Струмица, кој наместо да евидентира прекршоци барал и земал мито. Како што соопштуваат ...
сите 31 | | | веќе видена

Управата за јавни приходи изготви решенија за блокирање на сметките на осум компании кои не го платиле солидарниот данок, по изминувањето на последниот ...
сите 12 | | | веќе видена

Исполнувањето на политичкиот договор за поставување премиер Албанец во предизборниот период е инвестиција во заедничката иднина и конкретен одговор на сите ...
сите 159 | | | веќе видена

Објавувањето на пакетот антикризни мерки од страна на Владата по вчерашната седница беше повод за многубројни критики од граѓаните, но и од активистите во ...
сите 140 | | | веќе видена

Цените на недвижнините во земјава постојано се во пораст. Најскапи се оние во главниот град, каде цена за метар квадратен може да достигне и до 3.000 евра. ...
сите 5 | | | веќе видена

Полициски службеници на СВР Тетово вчеравечер околу 23.30 часот, по преземени оперативни мерки, го идентификувале и го лишиле од слобода 33-годишниот Ј.А. од ...
сите 105 | | | веќе видена

Министрите за надворешни работи на Русија и САД, Сергеј Лавров и Ентони Блинкен в четврток во Скопје ќе учествуваат на самитот на Организацијата за безбедност ...
сите 258 | | | веќе видена

next