Фактор

И ДЕНЕС ИМАМЕ ВИСОКА БРОЈКА НА ЗАРАЗЕНИ Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2140 тестирања, а регистрирани се 408 ...
сите 399 | | | веќе видена

Силен земјотрес ја прекина седницата на парламентот на Исланд. Рејкјавик и околината денеска ги стресе силен потрес со јачина од 5,6 степени по Рихтер. ...
сите 44 | | | веќе видена

Европа ќе следи Ковид-19 контакти и преку граници. Германија, Ирска и Италија донесоа одлука за соработка, и апликациите за следење на контакти ќе следат ...
сите 74 | | | веќе видена

Во Скопје, тие се обидуваат да се вратат 1.000 години наназад за да и дадат легитимитет на теоријата за Коминтерна и по 1944 година за Титова Југославија, вели ...
сите 112 | | | веќе видена

Владата на денешната 13-та седница ги разгледа и прифати препораките на Комисијата за заразни болести да се ограничи работно време на сите угостителски објекти ...
сите 399 | | | веќе видена

Доколку се исполнат болничките капацитети со пациенти, во тој случај ќе биде предложен карантин, изјави министерот за здравство Венко Филипче, во вестите на ...
сите 332 | | | веќе видена

Меѓу доброволците во Нагорно - Карабај има и девојки од 17 години, како и жени со бебиња, раскажува млада Ерменка која се бори. Тие се пријавиле во женскиот ...
сите 5 | | | веќе видена

Мерките за заштита од ковид-19 кои се во Собранието мора итно да се донесат, порача министерот за здравство, Венко Филипче. Вели дека пратениците треба да ...
сите 399 | | | веќе видена

Во самоизолација е бугарскиот министер за одбрана Красимир Каракачанов. Тој веќе два дена е во самоизолација откако се дознало дека командантот на бугарските ...
сите 88 | | | веќе видена

И покрај тоа што беше најавено, денеска пред пратениците во Собранието не се најдоа измените и дополнувањата на Законот за заштита на населението од заразни ...
сите 378 | | | веќе видена

Сопственикот на Еуростандард во стечај, Трифун Костовски, вели дека Народна банка признала дека не ги искористила сите алатки за стабилизација на банката. ...
сите 83 | | | веќе видена

Британските истражувачи се подготвуваат да почнат контроверзен експеримент во кој ќе инфицираат здрави доброволци со новиот коронавирус со цел подобро да ја ...
сите 171 | | | веќе видена

next