Фактор

Порастот на вредноста на американската валута продолжува. Доларот достигна 0,9814 за 1 евро за прв пат од крајот на октомври 2002 година, неколку месеци по ...
сите 76 | | | веќе видена

Иранскиот претседател Ебрахим Раиси изјави дека смртта на девојката која почина откако беше приведена од полицијата, што предизвика протести во Иран, ќе биде ...
сите 147 | | | веќе видена

Многу луѓе со билети купени месеци однапред и само неколку млади момчиња кои ги спакувале куферите во последен момент пред полетувањето - ова се патниците кои ...
сите 73 | | | веќе видена

Во два дена во три блок трансакции се истргувани повеќе од 24.000 акции што е блиску до еден отсто од сите акции со право на глас во таа компанија. Токму овие ...
сите 16 | | | веќе видена

Цените во маркетите дивеат, а на граѓаните веќе им е страв дури и да отидат во продавница, бидејќи не знаат со какви драматични цени на производите ќе се ...
сите 117 | | | веќе видена

Се очекува најголемиот светски потрошувач на енергија да продолжи да го зголемува увозот од Русија. Кинескиот увоз на енергија од Русија продолжи да расте, а ...
сите 5 | | | веќе видена

Жителите на самопрогласените Народни републики Доњецк и Луганск (ДНР и ЛНР), како и на териториите на регионите Херсон и Запорожје во Украина, кои се под руска ...
сите 245 | | | веќе видена

Продолжува тенденцијата на зголемена купопродажба на станови во земјава. Дека интересот за купување станови не стивнува покажуваат и податоците од Агенцијата ...
сите 3 | | | веќе видена

Растот на американскиот долар може да изврши силен пад врз цените на криптовалутите, кои веќе претрпеа големи загуби. Биткоинот, на пример, веќе изгуби речиси ...
сите 76 | | | веќе видена

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, во своето обраќање во живо од Њујорк предупреди дека светот ќе биде сведок на голем конфликт и како што вели „ќе се ...
сите 10 | | | веќе видена

Светски познатата новинарка на американската мрежа Си-Ен-Ен, Кристијана Аманпур денеска на својот Твитер профил напиша дека иранскиот претседател Ебрахим Раиси ...
сите 147 | | | веќе видена

Снимките кои кружат на социјалните мрежи покажуваат огромни линии за мобилизација во сибирската провинција Јакутија, како и во Чеченија. Рускиот претседател ...
сите 26 | | | веќе видена

„Дали сте за продолжување на преговорите со ЕУ, со прифаќање на собраниските Заклучоци“ – со ова мислиме дека практично е невозможно формално-правно да се ...
сите 87 | | | веќе видена

„Америка ќе возврати со разурнувачки напад врз руската војска доколку Владимир Путин употреби нуклеарно оружје во Украина“, предупреди пензионираниот ...
сите 393 | | | веќе видена

Германската министерка за внатрешни работи Ненси Фезер изјави дека нејзината земја е подготвена да прифати руски дезертери под одредени услови. „По правило, ...
сите 103 | | | веќе видена

Министерството за здравство соопшти дека денеска на Клиниката за државна кардиохирургија, 46-годишен пациент со тешка срцева болест добил срце од починат донор ...
сите 42 | | | веќе видена

Хрватскиот државјанин Вјекослав Пребег, кој беше ослободен од руско заробеништво, денеска пристигна во Хрватска и со возило на брза помош веднаш беше пренесен ...
сите 66 | | | веќе видена

Портпаролот на рускиот претседател Дмитриј Песков во четвртокот зборуваше за шпекулациите дека Москва би можела да мобилизира вкупно еден милион војници. ...
сите 155 | | | веќе видена

next