Фактор

Русите го предупредуваат Илон Маск, шефот на „Тесла“, дека терминалите на неговиот „Старлинк“, кои ги ставил на располагање на Украина, може да станат ...
сите 16 | | | веќе видена

На прикладна свеченост за претставниците на медиумите, деловните партнери, клиентите, како и менаџментот и вработените, Стопанска банка АД – Скопје денеска го ...
сите 28 | | | веќе видена

Во присуство на амбасадорот на Република Словенија во Скопје, Милан Предан, книжевници и читатели, вчеравечер (20 септември), во книжарницата „Литература.мк“ ...
сите 7 | | | веќе видена

Почесниот конзул на Малта во Северна Македонија, проф. д-р Кочо Анѓушев, го честита Денот на независноста на Малта, со желби за социјална и економска ...
сите 13 | | | веќе видена

Авионските летови во еден правец од Русија се распродадоа буквално за неколку минути откако рускиот претседател Владимир Путин утринава најави итна ...
сите 73 | | | веќе видена

Кралицата Елизабета Втора штотуку е погребана, а Британија веќе работи на плановите во случај на смрт на нејзиниот наследник, кралот Чарлс Трети. Погребот на ...
сите 163 | | | веќе видена

Оливер Андонов, поранешниот краткотраен министер за внатрешни работи, денеска пред партиското седиште на ВМРО-ДПМНЕ ја објави „фракцијата за демократско ...
сите 247 | | | веќе видена

Рускиот претседател Владимир Путин изјави дека Русија е под агресија со користење конвенционално оружје што го загрозува самото постоење на државата, што ...
сите 287 | | | веќе видена

Откако рускиот претседател најави делумна мобилизација поради војната во Украина, на својот канал Телеграм се огласи и лидерот на Чеченија Рамзан Кадиров. ...
сите 43 | | | веќе видена

Samsung освои две златни, пет сребрени и една бронзена награда и 34 места меѓу финалистите за иновативни дизајнерски решенија кои го подобруваат животниот стил ...
сите 6 | | | веќе видена

Според последната одлука на Регулаторна комисија за енергетика, дизел горивото поевтинува за 2 денари, додека цените на бензините остануваат исти. Оретходно ...
сите 118 | | | веќе видена

Регионалниот директор на Светската здравствена организација (СЗО) за Европа, Ханс Клуге изјави дека доколку не се појави нова варијанта на коронавирусот, ...
сите 10 | | | веќе видена

next