Фактор

Пред една година ова време имаше три месеци, сега е голем и убав шарпланинец. Станува збор за Рок, шарпланинецот кој се „досели“ на Вила Водно од македонската ...
| | веќе видена

Правилно и законски да се исплати платата, согласно Законот за минимална плата, побара Независниот синдикат на здравствени работници, административен технички ...
сите 58 | | | веќе видена

Редит, страницата базирана на „форум“ каде што луѓето споделуваат информации и која за време на своето постоење предизвика многу интернет дискурс (на пример, ...
сите 24 | | | веќе видена

За создавање на нова млада армија се избрани четири големи центри за обука, касарни во Пожега, Сињ, Пула и Бјеловар, а се прават проценки за уште два. ...
сите 15 | | | веќе видена

Многу трговци на мало, вклучувајќи ги H&M, Zara, J.Crew, па дури и Amazon, почнаа да ги прилагодуваат своите политики за враќање, наведувајќи ги пониските ...
сите 2 | | | веќе видена

Славчо Попоски излезе со најнова прогноза. Во склоп со длабокиот циклонски систем кој е со центар над северозападна Европа, во следните часови, најпрвин во ...
сите 175 | | | веќе видена

Тајните на долговечноста на еден фудбалер се во грижата за неговото тело, навиките и начинот на живот. Покрај тренинзите, дисциплината, добрата исхрана и други ...
сите 62 | | | веќе видена

Фактор дојде до информација колку потписи собрале претседателските кандидати во првите два дена од процесот на потпишување. Според нашите информации, засега ...
сите 316 | | | веќе видена

Златибор, Копаоник и Јахорина се триото кое традиционално доминира во скијачката сезона во регионот. Цените кон крајот на овогодинешната сезона, во шпицот на ...
сите 4 | | | веќе видена

Претседателот на ЗНАМ-За наша Македонија и градоначалник на Куманово, Максим Димитриевски изјави дека земјата не смее да биде заложник и дека нема да поддржат ...
сите 182 | | | веќе видена

Се чини дека долго ветуваната бомба со мал дијаметар и лансирана од земја (GLSDB), објавена како помош за Украина уште во февруари минатата година, конечно ...
сите 85 | | | веќе видена

Марина Ивеља, адвокатката на семејството на момчето убиец од ОУ „Владислав Рибникар“, по едно од претходните рочишта изјави дека имотот на семејството е ...
сите 39 | | | веќе видена

Акцијата на Комерцијална банка која и онака растеше на Македонската берза, по најновите информации дека ќе се дели историски највисока дивиденда, продолжува да ...
сите 45 | | | веќе видена

По инцидент со ученички од гимназијата Јосип Броз Тито, ученичка вклучена во физичка пресметка каде што девојчиња тепаа 15 годишна соученичка доби опомена пред ...
сите 6 | | | веќе видена

Техничкиот премиер Талат Џафери денеска беше во ненајавена посета во СВР Тетово и ги посети канцелариите каде што се поднесуваат барања и се врши фотографирање ...
сите 80 | | | веќе видена

Финската влада планира да го ограничи правото на штрајк со нови закони. Има намера да воведе и глоба од 200 евра за вработените доколку учествуваат во такви ...
сите 9 | | | веќе видена

Грција е единствена земја членка на ЕУ која има проблем со македонските пасоши и старото име на државата, Република Македонија. Иако шефот на дипломатијата ...
сите 116 | | | веќе видена

Бизнисот со испорака на храна доживеа експанзија, но кога станува збор за заработка, тој е обвиен со мистерија. За тоа често се зборува на социјалните мрежи, а ...
сите 15 | | | веќе видена

Телото на Алексеј Навални, кој почина во руската казнена колонија каде што издржуваше долгогодишна затворска казна, и е предадено на мајка му, изјави ...
сите 236 | | | веќе видена

next