Фактор

Андон Бошковски, ракометен тренер, за Канал 5 ја раскажа својата приказна како ја водел и како ја добил битката со Ковид 19, пред околу еден месец. Бошковски, ...
сите 2 | | | веќе видена

Се јави обвинителството за страшната сообраќајка што вчера се случи во Трубарево и во која починаа две лица. Оттаму велат дека о сомничениот 72-годишник, на ...
сите 16 | | | веќе видена

Граѓаните денеска, на третиот ден од продолжениот викенд, ги посетија и излетничките места низ државава, користејќи ги последните денови со пријатни временски ...
| | веќе видена

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 778 тестирања, а регистрирани се 177 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-96, ...
сите 515 | | | веќе видена

Ако сте со ниет да добиете поврат на целиот ДДВ што ќе го платите на домашните производи и на комјутерската опрема, побрзајте, бидејќи имате уште само неколку ...
сите 68 | | | веќе видена

Трагедија се случила во струмичко село, млада девојка починала од струен удар. Во полицијата вчера било пријавено дека со Итна медицинска помош била донесена ...
сите 209 | | | веќе видена

Зголемениот број заразени од Ковид-19 целосно ги исполни сместувачките капацитети во струмичката болница, дури и тие кои беа дополнително отворени, информира ...
сите 164 | | | веќе видена

По директорката на Националната агенција за образовни програми, Лидија Димова, која најави дека за невистините, кко што ги нарече, од порталот А 1 Он, ќе се ...
сите 323 | | | веќе видена

Напаѓачот кој утрово отвори оган кон полицаец и зградата на Владата на Марковиот плоштад во Загреб, а потоа изврши самоубиство во Јабуковац, според ...
сите 48 | | | веќе видена

Слободно, односно без ПЦР тест, можеме да патуваме само во Косово и Албнија. Ова следува откако Србија, Босна и Херцеговина и Црна Гора ја известиле ...
сите 72 | | | веќе видена

Не стивнуваат реакциите по тврдиот став на Софија за македонското прашање, не само во земјава, туку и во соседна Бугарија. Бугарскиот политички аналитичар ...
сите 458 | | | веќе видена

Водечкиот американски имунолог и директор на Американскиот институт за заразни болести, денеска реагираше бидејќи во спот на претседателската кампања на ...
сите 129 | | | веќе видена

Зоран Милески-Кичеец, првиот осуден кој во случајот „Рекет” призна вина и доби затворска казна од три години, на прашање за ТВ 24, потврди дека денеска ќе се ...
сите 51 | | | веќе видена

По информацијата дека 270 илјади евра ѝ биле дадени на фризерница за спроведување проект со пари од Европската Унија преку Националната агенција за европски ...
сите 336 | | | веќе видена

Премиерот, но и вицепремиерот за борба против корупцијата, Љупчо Николовски, повикуваат да се искористи денешниот последен ден за викенд без ДДВ. Еве што ...
сите 73 | | | веќе видена

Кичевските полицајци тргнале да бараат марихуана кај млад кичевчанец, за кој им било кажано дека врши продажба, но кога отишле во неговиот дом, откриле дека ...
сите 254 | | | веќе видена

Се уште нема пациенти во модуларната болница, која се наоѓа до Инфективната клиника и каде што ќе треба да се примаат новите болни од ковид-19, бидејќи е при ...
сите 480 | | | веќе видена

Загребската полиција ги утврдува околностите на пукањето утрово на Марковиот плоштад пред зградата на Владата во кое полицаец беше тешко повреден од огнено ...
сите 52 | | | веќе видена

Европскиот комесар за проширување и добрососедска политика Оливер Вархеји синоќа објави дека е во самоизолација, бидејќи еден член од неговиот тим е позитивен ...
сите 102 | | | веќе видена

Под наслов „Да не се правиме големи пред Македонија, запирањето во ЕУ е во интерес на Кремљ и Путин“, бугарскиот портал „Фактор“ објави колумна од Пламен ...
сите 237 | | | веќе видена

next