Фактор

Градоначалникот на Гази Баба, Бобан Стефковски во полиција пријавил дека лице со автомобил „ауди“ се обидело да удри во возилото со кое се превезувал. За ...
сите 16 | | | веќе видена

Азербејџан му се извини на рускиот претседател Владимир Путин за убиството на руските војници во регионот Нагорно - Карабах. Азербејџанските војници го ...
сите 291 | | | веќе видена

ПроКредит Банка вчера организираше прослава по повод 20 годишното постоење на македонскиот пазар. Во прекрасниот простор на ПроКредит Академијата на Велешко ...
сите 16 | | | веќе видена

На 19 и 20 септември во Дубаи се одржа Самитот за глобална трговија и ланци на снабдување организиран од престижната британска групација "Економист", на кој ...
сите 9 | | | веќе видена

Веќе неколку дена трае фејсбук војната помеѓу актуелниот лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски и екс лидерот и премиер, Никола груевски. Денес, Груевски ...
сите 223 | | | веќе видена

По повод синоќешната 79-годишнина од убиството на народната хероина Ибе Паликуќа, претседателот на политичката партија Левица, Димитар Апасиев објави оти ...
сите 3 | | | веќе видена

Агенцијата за храна и ветеринарство преку соопштение ги информираше медиумите дека вчера, преку апликацијата RASFF Window од Системот за предупредување за ...
сите 48 | | | веќе видена

Има нови правила за добивање на бугарски пасош. Бугарскиот парламент изгласа нови правила за издавање пасош. Задолжително познавање на бугарскиот јазик ќе биде ...
сите 41 | | | веќе видена

Работниците во грчкиот јавен сектор, меѓу кои наставници, лекари и возачи, денеска стапија во еднодневен штрајк поради најавените измени на Законот за работни ...
сите 21 | | | веќе видена

Министерот за економија Крешник Бектеши најави дека к онтролите на инспекторите од Државниот пазарен инспекторат, кои стартуваа од вчера, ќе продолжат до ...
сите 349 | | | веќе видена

Министерката за животна средина Каја Шукова денеска појасни дека хидроцентралата Чебрен ќе биде дадена под концесија, како и дека инвеститорот грчка компанија ...
сите 60 | | | веќе видена

Велосипедист, малолетник е тешко повреден откако го удрило возило „нисан“, по што бил пренесен во клиничкиот центар „Мајка Тереза“. Несреќата се случила вчера ...
сите 122 | | | веќе видена

Клиниката Жан Митрев останува со старата сопственичка структура. Завршните преговори за влегување на стратешкиот партнер Холандскиот фонд Balkan Alliance ...
сите 9 | | | веќе видена

Германската групација за развој на имот Воновиа ги одложи плановите за изградба на 60.000 станови поради високите каматни стапки и трошоците за изградба, рече ...
сите 35 | | | веќе видена

На почетокот на наредната година минималната плата ќе се зголеми за најмалку 10 отсто, рече денеска министерот за економија Крешник Бектеши. Инфлацијата во ...
сите 34 | | | веќе видена

Прекршочна санкција заработи депонијата „Дрисла“ од Државниот инспекторат за животна средина (ДИЖС), од каде објавија дека казната е поради загадувањето на ...
сите 23 | | | веќе видена

next