Фактор

„Паметна урбанизација или непромислена бетонизација“- вака насловена заврши третата епизода од серијалот „Дали личиме на ЕУ“ документарни филмови на Балкон 3. ...
сите 2 | | | веќе видена

Министерството за надворешни работи го опиша како одмазда протерувањето на македонски дипломат од Москва , како и неоснован потег кој негативно ќе влијае на ...
сите 75 | | | веќе видена

Јаким Неделков, претседателот на СОНК, синдикатот кој ги претставува вработените од државата во образованието, науката и културата, го истакна своето ...
сите 75 | | | веќе видена

Во пресрет на Европското првенство во фудбал, кога фудбалската еуфорија се чувствува повеќе од било кога, Стопанска банка а.д. Битола воведува промотивен ...
сите 14 | | | веќе видена

Катарина Ката Георгиевска е сопственичка на „Ранчо и Ванчо на Ката“, место за кое многумина велат дека е мал рај на земјата. Во новото видео на Халкбанк ја ...
сите 12 | | | веќе видена

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје заедно со екипа од МВР, извршил увид на самото место каде на 8 јуни 2021 година, во 23:05 часот, во ...
сите 189 | | | веќе видена

Познатиот меѓународен деловен весник „Фајненшл тајмс“ му ја додели на БАТ титулата лидер во заштитата на климата (Climate Leader) меѓу европските компании. ...
сите 11 | | | веќе видена

Само два проценти е разликата на ГЕРБ на поранешниот бугарски премиер Бојко Борисов и Има таков народ на Слави Трифонов. Ова го покажува анкетата на Алфа ...
сите 45 | | | веќе видена

САД се уште не најавуваат нови имиња опфатени со извршната наредба, иако п ретседателот Џо Бајден донесе извршна наредба за замрзнување имот и забрана за влез ...
сите 218 | | | веќе видена

Цела Србија се крена на нозе откако таткото дивјачки го претепа својот син, затоа што го излажал дека е на час, а всушност се пртидружил на прослава на ...
сите 10 | | | веќе видена

Осигуреници наплатија 15 милиони евра од штети за три месеци , 9,5 % повеќе од лани Износот на исплатени штети покриени со неживотни осигурувања порасна за 9,5 ...
сите 57 | | | веќе видена

Шпанскиот премиер Педро Санчез вчера изјави дека на странците вакцинирани против корона вирусот со руската вакцина Спутник V треба да им се дозволи влез во ...
сите 124 | | | веќе видена

Владата и предложи на Агенцијата за електронски комуникации како надлежно тело да формира работна група со релевантни институции и да се најде начин спортските ...
сите 18 | | | веќе видена

Најголемите четири домашни компании за продажба на мало на уред и за домаќинство лани направија агрегиран приход од продажба од речиси 150 милиони евра! ...
сите 15 | | | веќе видена

Заврши учебната година за сите ученици во основните и во средните училишта. Ова беше прва учебна година која се изведуваше под посебни услови заради ...
сите 150 | | | веќе видена

Не можете да барате од инвеститор кој вложил 20 до 30 милиони евра во мол во Скопшје, да му забраните да работи во недела. Ова го смета Ангел Димитров, екс ...
сите 97 | | | веќе видена

next