Фактор

Бугарија го информира Брисел дека во Македонија се води „антибугарска идеологија“. Дипломатите брифираат дека се очекува Бугарија да каже „не“ на почнувањето ...
сите 546 | | | веќе видена

Suzuki Swift и 10 електрични тротинети доделени на клиенти на Охридска банка Охридска банка АД Скопје ги избра добитниците на награди предвидени во наградната ...
сите 7 | | | веќе видена

Директорот на Државниот пазарен инспекторат Стојко Пауновски вели дека пазарните инспектори ги чекаат новите законски решенија кои треба да бидат изгласани од ...
сите 399 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ бара министерот за здравство Венко Филипче, како што велат од таму, веднаш без никакви изговори да ги доставите предлог законските измени со цел ...
сите 378 | | | веќе видена

Портфолио менаџерите во Генерали Инвестментс составија резиме за тековните случувања кои влијаат врз пазарот на капитал и актуелни совети за инвеститорите ...
сите 23 | | | веќе видена

-Алармантна е ситуацијата и вирусот е широко распространет”, изјави градоначалникот на Велес, Аце Коцевски, кој денеска на прес-конференција информираше за ...
сите 332 | | | веќе видена

За една недела пазарните инспектори изрекле седум кривични пријави, од кои две за свадби, а пет за непочитување на другите здравствени протоколи. Директорката ...
сите 399 | | | веќе видена

Веќе се полни модуларната болница на Клиниката за инфективни болести. Од вчера до денеска таму се примени 15 пациенти, а има вкупно 72 болнички кревети. Овие ...
сите 332 | | | веќе видена

Министерот за здравствио Венко Филипче денеска повторно побара од опозицијата да престанат да го кочат носењето на Законот за заштита на населението од заразни ...
сите 378 | | | веќе видена

Владата е отворена во секој момент да разговара за суштински решенија за декриминализација и депенализација преку измени во Кривичниот законик и Законот за ...
сите 33 | | | веќе видена

Kако последица од коронавирус, почина хирургот, д-р Драган Тасевски од болницата во Куманово. На социјалните мрежи веќе се простуваат од него оние кои го ...
сите 77 | | | веќе видена

Билјана Ивановска, директорката на Државната комисија за спречување на корупција, и порача на Владата дека не смее однапред да го одредува следниот директор на ...
сите 63 | | | веќе видена

Амбулантата во Ковид-тријажниот центар во ГОБ „8 Септември“ која работ 24 часа дневно се прават и по 40 прегледи. Директорот на болницата, д-р. Христијан ...
сите 332 | | | веќе видена

Директорот на струмичката болница Наќе Гогов, за телевизијата 24, Студио 10, тврди дека состојбата во тој град е алармантна, капацитетот на болницата е ...
сите 332 | | | веќе видена

next