Фактор

САД веќе неколку месеци вршеле приватна комуникација со Москва со предупредување до руските лидери за тешките последици што следуваат доколку таа употреби ...
сите 363 | | | веќе видена

Се прават напори за да им се излезе во пресрет на основните и на средните училишта и наставата во зимскиот период да се одржува со физичко присуство, изјави ...
сите 311 | | | веќе видена

Финска има намера значително да го ограничи влезот на Русите и издавањето визи, јавува финската јавна телевизија. Претходно, Финците објавија дека сообраќајот ...
сите 50 | | | веќе видена

Русите масовно излегоа на улиците на Москва и Санкт Петербург на собир за поддршка на припојувањето на окупираниот украински регион Донбас кон Русија. Во ...
сите 215 | | | веќе видена

И покрај енергетската криза и штедењето на кое сите прибегнуваат, пазарот на недвижности ќе остане стабилен. Цената на квадратите нема да падне во наредниот ...
сите 3 | | | веќе видена

Згасна уште еден млад живот, се самоуби младиот хуманитарец Горан Карановиќ, а од него се прости Здружението за заштита на напуштени животни WagWag. Денеска е ...
сите 3 | | | веќе видена

Непознат навивач упадна на теренот на денот кога Роџер Федерер се збогува со тенисот. Во таа прилика тој буквално се запали. Обезбедувањето брзо интервенирало ...
сите 180 | | | веќе видена

Русија ќе го смета обидот на Украина да ги врати териториите на Донбас како напад на сопствените територии, изјави денеска портпаролот на Путин, Дмитриј ...
сите 215 | | | веќе видена

Во Собранието попладнево продолжи седницата на собраниската Комисија за одбрана и безбедност на која на дневен ред се предлог-одлуките за одобрување на ...
сите 166 | | | веќе видена

Српскиот државјанин Д.М.(49) е уапсен во Италија кога се обидел да избега при редовна полициска контрола, а потоа нападнал полицајци кои се обиделе да го ...
сите 6 | | | веќе видена

На 22.09.2022, полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција при МВР – Сектор за економски криминал и корупција, во координација со Државниот ...
сите 45 | | | веќе видена

Компанијата „Адора Инженеринг“ денеска соопшти дека изгледите за постигнување договор само за закуп доколку нема јасна интенција за купопродажба на топланите ...
сите 311 | | | веќе видена

На Јован Вукотиќ (42), водачот на кланот Шкаљарскиот клан, кој беше брутално убиен во Истанбул, џелатите наводно со месеци се обидувале да му влезат во трага, ...
сите 13 | | | веќе видена

Целата компликација настанува поради системско проширување на инфекцијата во целиот организам на пациентот и неможноста за реагирање, смирување или намалување ...
сите 13 | | | веќе видена

Жените ширум Иран си ја сечат косата во знак на протест по смртта на Махса Амини, 22-годишната која беше уапсена од иранската полиција за морал, бидејќи не ...
сите 147 | | | веќе видена

Шефот на независната истражна комисија за Украина во петокот изјави дека по спроведените истраги во четири региони во земјата, било заклучено дека се извршени ...
сите 36 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски денеска во Охрид ја посети фабриката „Костал Македонија“, дел од германската групација „КОСТАЛ“ за производство на делови и ...
сите 10 | | | веќе видена

Ракометниот клуб Голден Арт отвора нова страница на своето функционирање, со формирање на втора екипа која од оваа сезона ќе се натпреварува во првата ...
сите 62 | | | веќе видена

Пошта на Република Македонија да има ексклузивно право да обезбедува резервирани поштенски услуги до 31 декември 2023 година, предвидува Предлог-законот за ...
сите 71 | | | веќе видена

next