Фактор

За десетина дена ќе се намалат роаминг услугуте на земјите од Западен Балкан. Граѓаните од регионов од наредниот месец ќе можат да зборуваат меѓусебно по ...
сите 14 | | | веќе видена

Топлотен бран ќе ја зафати Европа, а одредени градови буквално ќе вријат од горешина. Ова се предвидувањата на светските метеоролози за следната недела кои ...
сите 46 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев се огласи на Фејсбук и порача дека на комисиите од македонско-бугарскиот состав формиран во согласност со договорот за заемно пријателство ...
сите 53 | | | веќе видена

Изврш ниот директор на Мигрос Групацијата ( Мајка компанија на Рамсторе Македонија) Озѓур Торт, стана претседател на светската малопродажба на Consumer Goods ...
сите 24 | | | веќе видена

Самостојниот синдикат на новинари и медиумски работници и Здружението на новинарите на Македонија остро ги осудуваат заканите кои вчера (четврток) биле упатени ...
сите 107 | | | веќе видена

Управата за финансиска полиција до Основното јавно обвинителство поднесе кривична пријава против директорот на Македонска радиотелевизија. Марјан Цветковски ...
сите 44 | | | веќе видена

Во периодот од 6 февруари до 6 март 2019 година, македонскиот портал за информатичка и комуникациска технологија IT.mk спроведе опсежна анкета за состојбата ...
сите 33 | | | веќе видена

Универзитетски професор кој доаѓа од Тетовскиот универзитет ќе го управува Министерството за култура , објави Алсат повикувајќи се на ексклузивни информации од ...
сите 34 | | | веќе видена

*Од што „Макпетрол“ направи 28,5 милиони евра, а не е продажба на горива? Најголемата домашна компанија за малопродажба на нафтени деривати лани направи приход ...
сите 14 | | | веќе видена

Новинарот Бранко Героски, доскорешниот главен и одговорен уредник на „Слободен Печат“, како што најави синоќа, претпладнево пристигна во седиштето на СДСМ, но ...
сите 107 | | | веќе видена

Костадин Костадинов, пратеник и портпарол на СДСМ, очекува в понеделник во Собранието да биде закажана пленарна седница за разрешување на старите и изгласување ...
сите 86 | | | веќе видена

Секогаш сакате вашиот двор да изгледа најубаво, особено во лето кога може да минувате повеќе време надвор. Затоа Силк Роуд банка во тек има нова ексклузива. Во ...
сите 3 | | | веќе видена

Најверојатно во текот на денов до Собрание ќе бидат доставени имињата на новите министри. Владината реконструкција ќе опфати смена на 8 министри а засега ...
сите 86 | | | веќе видена

Зоран Џорлев и неговата сопруга Офелија, вчера прославија 26 години брак. Свадбата, ни раскажа Џорлев, била во хотелот „Континентал“ и ја памети како многу ...
сите 5 | | | веќе видена

next