Фактор

Технолошко индустриската развојна зона Скопје 1, односно онаа во Бунарџик, има површина од 140 хектари, од кои корисна површина е 71 отсто. Површина издадена ...
сите 33 | | | веќе видена

Најстарата и најпозната криптовалута во светот - биткоин, забележа мало зголемување од околу 1 процент во последните 24 часа. Цената на оваа дигитална монета ...
сите 36 | | | веќе видена

Лидерите на 30 членки на НАТО ќе се соберат денес на самитот во Брисел за да одлучат за реформите на Алијансата до 2030 година, што вклучува прилагодување кон ...
сите 149 | | | веќе видена

Денеска првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби, во рамките на Зелената агенда, заедно со градоначалникот на ...
сите 168 | | | веќе видена

Тој е во таква состојба што издржувањето на казната во Британија или Естонија ќе биде како смртна казна за него. Дарко Младиќ, син на поранешниот командант на ...
сите 95 | | | веќе видена

Речиси сите увозници на облека произведена од реномирани глобални бренд-производители лани биле на работ на рентабилноста или во позитивна нула. Заеднички им ...
сите 15 | | | веќе видена

Американскиот новинар и репортер на Еј-Би-Си Њуз, Кристофер Сајн (45), кој стана познат на јавноста во САД откако ја откри аферата во 2016 година, односно ...
сите 13 | | | веќе видена

Првиот натпревар од Европските првенства во фудбал, Македонија го заврши со пораз на натпреварот со Австрија. Македонските репрезентативци изгубија 3:1 на ...
сите 86 | | | веќе видена

Капитенот на македонската репрезентација Горан Пандев во 28. минута на натпреварот со Австрија во Букурешт го даде првиот, историски гол за Македонија на ...
сите 86 | | | веќе видена

Фановите на фудбалот жестоко ги поддржуваат македонските репрезентативци на историското учество на Европското првенство во Букурешт. Мечот со Австрија започна ...
сите 126 | | | веќе видена

Веќе е извесно дека вечерва Израел ќе има нов премиер, Нафтали Бенет, што значи воедно и крај на владеењето на Бенјамин Нетанјаху, кој по 12 години нема повеќе ...
сите 78 | | | веќе видена

Шефот на грчката дипломатија, Никос Дендиас, испартил писмо до министерот за надворешни работи, Бујар Османи, во кое бара целосна и доследна имплементација на ...
сите 129 | | | веќе видена

Граѓаните и еко-активисти денеска со протест ја осудија сечата на дрвјата во Дебар Маало. Протестот се одржа под мотото „кога пилите ќе стивнат“, а на ...
сите 136 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Зев, во друштво со министерот за надворешни работи, Бујар Османи и министерот за економија, Крешник Бектеши, попладнево заминаа за Букурешт, ...
сите 191 | | | веќе видена

Европската агенција за лекови (ЕМА) денеска со нова препорака во однос на апликацијата на вакцината АстраЗенека. Шефот на одделот за имунизација и вакцини во ...
сите 120 | | | веќе видена

По објавата на Државниот Пазарен Иснпекотрат дека се забранува продажбата на мазут од страна на компанијата „Евротим од Кичево“, бидејќи при контролата ...
сите 100 | | | веќе видена

Во Букурешт ечат македонските песни, се скандира неколку часа пред почетокот на историскиот настап на македонската фудбалска репрезентација на Европското ...
сите 96 | | | веќе видена

next