Вчеравечер(08.07) во еден скопски ресторан се случи свадбената веселба на ќерката на поранешната пејачка Росана Сариќ Тодоровска и актерот Ѓорѓи Тодоровски – ...
сите 5 | | | веќе видена

Милјан И. од Србија и рекол на сопругата дека автомобилот не сака да му запали, а таа излегла за да го турка, а тогаш сопругот со сите пари кои ги имале земено ...
сите 12 | | | веќе видена

Во текот на утрешниот ден (02.07.2017) времето во државава во претпладневните часови ќе биде сончево и МНОГУ ТОПЛО додека од попладневните часови па натаму ќе ...
сите 288 | | | веќе видена

Гореше до 1 после полноќ, страшно беше. Имаше пожарникари, гасневме и ние но штетата се направи, ни раскажа Суат Нуредини, жител на Кондово. Синоќа ...
сите 145 | | | веќе видена

Радмила Манојловиќ не одолеа на пластичната хирургија, како и голем дел од нејзините колешки. Таа значително ги зголеми усните. Драстичната разлика се гледа ...
сите 10 | | | веќе видена

Северна Кореја денеска соопшти дека речиси 3,5 милиони работници, членови на партијата и резервисти доброволно се јавиле да и се приклучат на војската во ...
сите 235 | | | веќе видена

Со поднесената интерпелација против министерот за финансии Драган Тевдовски, ВМРО-ДПМНЕ продолжува да работи на штета на граѓаните и потврдува дека е против ...
сите 245 | | | веќе видена

Што и да мислат луѓето за нив, мораме да признаеме дека работата на сообраќајните полицајци не е нималку лесна. Овие луѓе за време на својата кариера се ...
| | веќе видена

Интерпелација за министерот Драган Тевдовски поднесоа пратениците од ВМРО-ДПМНЕ. Според нив, првиот човек на финансии демонстрирал незнаење и неспособност да ...
сите 173 | | | веќе видена

Најмалку 12 лица загинаа, а околу 80 други се повредени, кога денеска комбе влета во пешаци на популарната пешачка улица Лас Рамблас, во близина на плоштадот ...
сите 491 | | | веќе видена