Прилеп урива рекорди по загаденост на светско ниво. Според резултатите на новата мерна станица синоќа Прилеп можеби беше најзагадениот град во светот со ...
сите 209 | | | веќе видена

Лука Циндриќ дефинитивно не го има мундијалот кој можеби го замислуваше во својата глава пред почетокот на турнирот во Германија и Данска, бидејќи ...
сите 53 | | | веќе видена

Утринските температури ќе се движат од -6 до нула степени, а дневните од 2 до 10 степени. Во наредните денови се очекува променливо облачно време со поверемни ...
сите 201 | | | веќе видена

Карлеуша, која е член на жири на ова музичко натпреврување и ментор на многу кандидати, на снимње се однесвала опуштено, им давала совети, но многу време ...
сите 217 | | | веќе видена

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржи ново рочиште за случајот „Топлик“ на СЈО, каде првоосомничен е ексминистерот за транспорт и врски Миле Јанакиески, ...
сите 96 | | | веќе видена

Истражувањата, спроведени во лабораторијата за медицинско- биолошки технологии НИИ за индустриска и морска медицина (Москва), станаа вистинска сензација. ...
| | веќе видена

Мексиканската авиокомпанија „Аеромексико“ смисли рекламна кампања со која го исмева американскиот претседател, Доналд Трамп.„Прва дестинација за Мексико е ...
сите 13 | | | веќе видена

Вчера околу 17 часот во ПС Кичево било пријавено дека во село Пополжани дошло до физичка пресметка меѓу В.Г. ( 66) од Кичево и И.Л. (39) од Кичево, С.Л. (37)од ...
сите 57 | | | веќе видена

Финалето меѓу Џад Трамп и Рони О’Саливен на традиционалниот Мастерс турнир кој и годинава се одржа во „Александра палас“ требаше да донесе неизвесен дуел меѓу ...
сите 3 | | | веќе видена