Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во своето гостување на емисијата „Трилинг“ посочи дека додека опозицијата апелираше да се донесат пред време ...
сите 212 | | | веќе видена

Како дополнување на системот на центрите за јавно здравје кои земаат примероци за тестирање за коронавирус од денеска почнуваат со работа мобилните екипи. ...
сите 252 | | | веќе видена

Каков маестрален прц! ни направи матриксов наречен живот, тоа е чудо едно. Денеска имаме работи кои до вчера ги сонувавме, ама, џабе ни се. Водзухор никогап ...
сите 17 | | | веќе видена

Синоќа по полноќ на скопскиот еродром слета авион со 180 граѓани на нашава земја Неколку часа претходно, на својот профил на Фејсбук за ова информираше Владата ...
сите 186 | | | веќе видена

Анхел Ди Марија открива дека Реал Мадрид побарал од него да не настапи во финалето на мундијалот во 2014, Аргентинецот имал ситна повреда и „кралевите“ не ...
сите 42 | | | веќе видена

Трчав по станот и јаукав, а потоа прекин на филмот! Ѓорѓе Давид ги открива првите симптоми на корона, каде се заразил и кој се е заразенПејачот Ѓорѓе Давид е ...
сите 10 | | | веќе видена