Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов, по повод смртта на актерот Ванчо Петрушевски, упати писма со сочуство до семејството Петрушевски и до ...
сите 141 | | | веќе видена

Министерството за труд и социјална политика денеска соопшти дека согласно со Законот за празниците на РМ („Службен весник на РМ„ бр.21/98 и 18/07), 28 август ...
сите 34 | | | веќе видена

Како што информира Јавно обвинителство на Република Македонија (ЈОРМ), дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Охрид доцна попладнево изврши ...
сите 145 | | | веќе видена

Монструозно убиство, кое се случило вчера во попладневните часови, го потресе прилепското село Беловодица. Според информации од Министерството за внатрешни ...
сите 159 | | | веќе видена

Обвинителката Вилма Русковска на судењето за упадот во Собранието на 27 април, во воведниот говор рече дека според обвинението, Игор Југ требало да го ...
сите 254 | | | веќе видена

Честитки за постигнувањето на договорот со Грција и признание за досегашните реформски процеси на Македонија денеска на премиерот Зоран Заев му оддадоа ...
сите 24 | | | веќе видена

Министри од ресорите екологија, економија, транспорт и врски ги вкрстија аргументите со активистите кои бараат алтернатива за гасоводната траса која поминува ...
сите 16 | | | веќе видена

Беспомошност, страв за сопствените животи, разочараност и згрозенот од постапките на некои со кои што секојдневно се гледале и соработувале, почувствувал ...
сите 82 | | | веќе видена

И премиерот Зоран Заев преку неговиот профил на Фејсбук изрази жалење за смртта на еден од доајените на македонската глума, Ванчо Петрушевски . Неговата ...
сите 79 | | | веќе видена

Со културно-забавна програма пред платото во дворот на Владата започна централната свеченост по повод одбележувањето на 8 Септември, Денот на независноста на ...
сите 15 | | | веќе видена