Гореше до 1 после полноќ, страшно беше. Имаше пожарникари, гасневме и ние но штетата се направи, ни раскажа Суат Нуредини, жител на Кондово. Синоќа ...
сите 145 | | | веќе видена

Најмалку 12 лица загинаа, а околу 80 други се повредени, кога денеска комбе влета во пешаци на популарната пешачка улица Лас Рамблас, во близина на плоштадот ...
сите 491 | | | веќе видена

Докторот од велешката болница денес во изјава за медиумите истакна дека едниот маж, 66 годишниот Д.Н., по неполн половина час им подлегнал на повредите. -Мажот ...
сите 78 | | | веќе видена

46- годишник со чекан ја скршил влезната врата на семејната куќа на соседот и го убил. Повредил уште четворица. По извршувањето на делото се вратил дома и на ...
сите 46 | | | веќе видена

Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди во МВР во врска со настанот на 11 август 2017 година во Струмица ги изврши ...
сите 144 | | | веќе видена

Ништо ново не носи и денешното продолжение од собраниската расправа за разрешување на јавниот обвинител Марко Зврлевски.Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ продолжија со ...
сите 547 | | | веќе видена