Јувентус со 2-1 ја совлада Болоња и прокнижи три бода, но лесно можеше да остане без два откако во последните мигови се случуваше драма пред голот на Џиџи ...
сите 27 | | | веќе видена

Итни консултации и состаноци во владата по негативната одлука за почеток на преговорите од Брисел. Премиерот Заев во попладневните часови се сретна и со ...
сите 257 | | | веќе видена

Одлуката ја донел како што рече како чин на негова одговорност поради негативниот исход од Брисел а ќе ја стави на маса на утрешната лидерска средба кај ...
сите 503 | | | веќе видена

Поранешниот премиер Никола Груевски со статус на Фејсбук го коментира потегот на Зоран Заев да побара избори по неуспехот да добие датум за преговори. ...
сите 35 | | | веќе видена

„Вистинските“ реформи на СДСМ ја оставија Македонија без датум за преговори. Време е сега да се стави крај на „вистинските“ реформи на Зоран Заев и неговите ...
сите 140 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров не дели исто мислење со Заев и СДСМ во однос на тоа како треба да се движи Македонија, после недобивањето на ...
сите 597 | | | веќе видена

Каталонската и шпанската полиција ја презедоа контролата над улиците во Барселона и другите каталонски градови по синоќешните насилни протести. Полицијата со ...
сите 454 | | | веќе видена