– Ви честитам слободна, суверена и самостојна Македонија- рече тогашниот, сега покоен прв претседател на независна Република Македонија, Киро Глигоров. Со овие ...
сите 14 | | | веќе видена

Три новороденчиња починаа на Универзитетската клиника за гинекологија и акушерство во Скопје. Три новороденчиња починаа на Универзитетската клиника за ...
сите 193 | | | веќе видена

Националниот центар за урагани на САД соопшти дека ураганот Ирма, од петта категорија се движи кон кубанскиот архипелаг Камагвеј, со брзина на ветрот од 260 ...
сите 282 | | | веќе видена

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов, со сопругата Маја и синот Иван, по повод големиот христијански празник Успение на Пресвета Богородица ...
сите 34 | | | веќе видена

Амбасадорката на САД во Обединетите нации рече дека САД немаат неограничено трпение Советот за безбедност на Обединетите нации (ОН) одржува вонредна седница, ...
сите 376 | | | веќе видена

Претениците денеска во рамки на 15. седница ја почнаа расправата по Предлог законот за употреба на јазиците во прво читање. За пратениците од мнозинството тој ...
сите 131 | | | веќе видена

На сила останува и досегашната пракса евтина струја да има од 22 навечер до 7 часот наутро и 24 часа во недела. Од октомври се враќа евтината дневна струја – ...
сите 114 | | | веќе видена

Вчеравечер(08.07) во еден скопски ресторан се случи свадбената веселба на ќерката на поранешната пејачка Росана Сариќ Тодоровска и актерот Ѓорѓи Тодоровски – ...
сите 5 | | | веќе видена

Како што јавува нашата екипа од Собранието, специјалната полиција ги растерува граѓаните од горниот дел од Собранието каде што според информациите сѐ уште се ...
сите 44 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, на паузата на Самитот во Драч на премиерите на земјите од Западен Балкан, даде изјава за ...
сите 33 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, на својата Фејсбук страница објави фотографии на кои е сликан заедно со момчето кое се онесвести на неговата прес ...
сите 21 | | | веќе видена

Милјан И. од Србија и рекол на сопругата дека автомобилот не сака да му запали, а таа излегла за да го турка, а тогаш сопругот со сите пари кои ги имале земено ...
сите 12 | | | веќе видена