Ким Џонг ун успеа да направи и неколку шеги. Рече дека не сака севернокорејските ракети да му го нарушуваат мирниот сон на Мун Џае ин а потоа на своите ...
сите 220 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ одржа протестен марш во Кавадарци, на истиот се обрати партискиот лидер Христијан Мицкоски и порача пред граѓаните дека следува тежок период. ...
сите 17 | | | веќе видена

Бројот на жртви при уривањето на надвозник во близина на Џенова се зголеми на 30, јавија италијански медиуми цитирајќи го заменикот италијански премиер Матео ...
сите 194 | | | веќе видена

По информациите што неофицијално ги раширија грчките медиуми дека во македонската Влада има поделеност околу прашањето за името, денеска премиерот Зоран Заев и ...
сите 50 | | | веќе видена

За жал се потврдија повеќемесечните стравувања како и наши укажувања во однос на евроинтеграциите на Македонија, дека земјата ризикува да не добие датум ...
сите 222 | | | веќе видена

Од Град Скопје признаа дека пуштиле погрешно видео од прскањето против комарците и наместо од денешното до медиумите по грешка доставиле видео од прскањето што ...
сите 17 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски го предупреди собранискиот спикер Талат Џафери дека објавувањето на Договорот за името и на Законот за јазиците ...
сите 374 | | | веќе видена

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов, по повод смртта на актерот Ванчо Петрушевски, упати писма со сочуство до семејството Петрушевски и до ...
сите 141 | | | веќе видена

Пратеник на Златна Зора повика да интервенира војската и да ги уапси премиерот Ципрас, министерот за одбрана Каменос и претседателот Павлопулос, за да се ...
сите 121 | | | веќе видена

Жалиме за инцидентот во Крушево, но тој не беше предизвикан од пораките во говорот на претседателот, феагираат од кабинетот на претседателот Ѓорге Иванов. ...
сите 164 | | | веќе видена

Вицепремиерот Анѓушев не добил казна оти се закануваше на новинар, туку само укажување дека погрешил, одговори денеска на прашање на Алфа министерот за ...
сите 48 | | | веќе видена

Тринаесет посебни советници, десет советници и 33 надворешни соработници има премиерот Зоран Заев ангажирано во својот кабинет. Ова e одговор од Владата што го ...
сите 312 | | | веќе видена