Сторијата на колегата Владимир Тевчев за семејството Јованови кое живее во мизерни услови во Велес ги крена на нозе институциите. По соопштението од Центарот ...
сите 29 | | | веќе видена

Стручните тимови на ВМРО-ДПМНЕ до крајот на неделава ќе достават предлози и забелешки на законот за Јавно обвинителство, по што би требало да се одржи средба ...
сите 261 | | | веќе видена

Депониите во современиот начин на управување со комуналниот отпад се места кои гарантираат здрава животна средина но се и профитабилна категорија за ...
сите 124 | | | веќе видена

Папата Франциско им порача на учесниците на Светскиот економски форум во Давос да ги стават во фокусот луѓето, а не профитот. Франциско во писменото обраќање, ...
сите 35 | | | веќе видена

Пратениците од власта и од опозицијата со меѓусебни обвинувања во врска со работата на собраниската Постојана анкетна комисија за заштитата на слободите и ...
сите 114 | | | веќе видена

Доналд Трамп се обиде да ги омаловажи „климатските пророци на уништувањето“ во својот говор на Светскиот економски форум во Давос, каде што одржливоста е ...
сите 71 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски во утринското гостување на Алфа телевизија посочи дека ако судот не ја заврши својата работа околу ...
сите 136 | | | веќе видена