Институтот за експериментална медицина (ИЕМ) од Санкт Петербург планира следната година да го заврши претклиничките испитувања на првата прехранбена вакцина ...
сите 343 | | | веќе видена

Вардар го победи Металург, во Атокоманда, со 31:27, во дербито на коло во домашното првенство. Актуелните шампиони, со максимални седум победи, го завршија ...
сите 56 | | | веќе видена

Извршниот директор на компанијата „Фајтер“, Алберт Боурла, изјави дека на луѓето „веројатно“ ќе им биде потребна трета доза од вакцината против коронавирусот ...
сите 343 | | | веќе видена

Фудбалерите на Баерн, со денешната победа во Волфсбург (2:3), направија голем чекор кон одбраната на шампионската титула. По мечот тренерот Ханс-Дитер Флик ...
сите 70 | | | веќе видена

Погребниците во Рим денес излегоа да протестираат поради големото доцнење на погребите на градските гробишта и им порачаа на властите дека не се способни да се ...
сите 27 | | | веќе видена

Русија денеска му нареди на украинскиот конзул во Санкт Петербург, Александар Сосоњук, да ја напушти земјата, откако го обвини за добивање доверливи информации ...
сите 186 | | | веќе видена

Пејачот Даниел Кајмакоски вчера бил примен во Комплексот клиники „Мајка Тереза“. Му се слошило по средба со поранешната сопруга на која таа му дала кафе во кое ...
сите 29 | | | веќе видена

Принцот Филип, војводата од Единбург и сопруг на кралицата Елизабета Втора, кој почина минатата недела на 99-годишна возраст, ќе биде погребан денеска по ...
сите 128 | | | веќе видена

next