Хрватскиот ветеран Марио Манџукиќ направи чин што малкумина професионални фудбалери се подготвени да го направат – се откажал од платата за месец март бидејќи ...
сите 17 | | | веќе видена

Ексгенералниот секретар на Владата, Драги Рашковски, доби домашен притвор, кој му е изречен од Кривичниот суд, дознава „А1он“. Судијата кој одлучуваше, го одби ...
сите 168 | | | веќе видена

Претседателот на Алијанса за Албанците Зијадин Села на денешната прес-конференција од Собранието, за вчерашната неуспешна седница за петтиот пакет анти-кризни ...
сите 570 | | | веќе видена

38-годишен измамник од тетовското село Желино успеал да одземе автомобил за кој требало да изврши градежни работи, без да ги изврши работите. Вработена во ...
сите 46 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, заедно со министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски и министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Арјанит Хоџа, денеска ...
сите 228 | | | веќе видена

55 годишен тетовец пријавил измама откако сопственото возило кое го заложил за градежни услуги му било одземено а градежните работи кои тој ги очекувал не биле ...
сите 46 | | | веќе видена

Пари Сен-Жермен му дале на Нејмар краен рок да го потпише продолжувањето на договорот во следните две недели, бидејќи стравуваат дека тој ќе се врати во ...
сите 145 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието и мнозинството по секоја цена синоќа не дозволуваа да се оддржи седница за петтиот пакет економски мерки. Седницата упорно не ја ...
сите 570 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев и претседателите на опозициските албански политички партии Алијанса за Албанците и Алтернатива, Зијадин Села и Африм Гаши на средбата во ...
сите 228 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев коментирајќи ја истрагата за ексгенералниот секретар на Владата, Драги Рашковски, рече дека нема недопирливи, но пресумпцијата на невиност ...
сите 280 | | | веќе видена

Ситуацијата со коронакризата на ниво на држава е исклучително лоша, но можам да кажам дека во Прилеп можеби е најлоша, посочи денеска од овој град, ...
сите 59 | | | веќе видена

Министерот за здравство, Венко Филипче изјави дека нема да може секој да испитува антитела на товар на Фондот, туку ќе бидат поставени одредени критериуми ...
сите 30 | | | веќе видена

next