Претседателот на Словенија, Борут Пахор, денес ја отфрли идејата за промена на границите на државите од поранешна СФРЈ и рече дека го поддржува проширувањето ...
сите 254 | | | веќе видена

Од мои 17 до 36 години работев како менаџер во ноќниот живот во Скопје, кој сам по себе носи други навики и начин на живот, па на почетокот кога започнав да ...
сите 7 | | | веќе видена

Судот за спортска арбитража, му ја намали суспензијата на американскиот спринтер, Кристијан Колман, но тој сепак нема да може да учествува на Олимписките игри ...
сите 38 | | | веќе видена

„СМС-аферата“ не престанува да ја тресе Австрија. Медиумите дојдоа до голем број пораки кои канцеларот Себастијан Курц наводно ги разменил со поранешниот ...
сите 19 | | | веќе видена

Сакам примарно да ја информирам јавноста дека Претседателот на Собранието и мнозинството по секоја цена синоќа не дозволуваа да се оддржи седница за петтиот ...
сите 570 | | | веќе видена

Кошаркарскиот Еврокуп, од наредната сезона, ќе се игра во поинаков формат. Наместо досегашните 24 екипи, во новата сезона ќе играат 20 тимови, кои ќе бидат ...
сите 28 | | | веќе видена

Тројца крадци биле фатени откако провалиле во детска градинка, навечер додека не работела, но откако ги собрале вредните работи, заспале на местото на ...
сите 9 | | | веќе видена

Катедралата Нотр Дам во Париз, која беше уништена во пожар пред две години, повторно ќе биде отворена за посетителите во 2024 година, откри француската ...
сите 33 | | | веќе видена

next