Претседателот на Бразил, Жаир Болсонаро, вели дека е убеден оти коронавирусот е биолошко оружје. кое е создадено во воена лабораторија. „Новиот вид пандемија ...
сите 21 | | | веќе видена

Македонско еколошко друштво во соработка со седум организации од Европа започна да го спроведува проектот „Балкан Детокс LIFE“, финансиран од ЕУ, со кој ќе се ...
сите 20 | | | веќе видена

Мал авион во средата влезе во ограничениот простор и прелета преку толпата луѓе кои се собраа да го проследат говорот на претседателот Доналд Трамп во Булхед ...
сите 2 | | | веќе видена

Жителите на општината Кисела Вода што аплицирале за субвенции за набавка на клима инвертери и добиле електронска порака од Град Скопје, во текот на ...
сите 28 | | | веќе видена

next