Одличен меч со дури 4 погодоци одиграа попладнево градските ривали Работнички и Македонија ЃП на нашиот најголем стадион во Скопје. На крајот мечот заврши со ...
сите 90 | | | веќе видена

Марија Андоновска од ВМРО-ДПМНЕ побара од МВР веднаш да ги уапси пратениците од СДСМ, кои дошле во Собрание облечени во скафандар и покрај тоа што се заболени ...
сите 24 | | | веќе видена

Принцот Вилијам и неговиот помлад брат Хари повторно се сретнаа на погребот на нивниот дедо, принцот Филип, откако се разделија минатата година. Хари со ...
сите 80 | | | веќе видена

Координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Мицевски на прес-конференција го обвини владеачкото мнозинство дека работи на штета на граѓаните и ...
сите 570 | | | веќе видена

Пратеничката група на ВМРО – ДПМНЕ е во Собранието и ќе го обезбеди кворум , но само за 36 седница на која треба да се изгласа пакетот мерки за помош на ...
сите 570 | | | веќе видена

Некогаш најголемиот глечер на светот А68, кој покриваше област од речиси 6000 квадратни километри, откако во 2017 година се одвои од Антарктикот, повеќе го ...
сите 4 | | | веќе видена

Зоран Заев го загрозува јавното здравје и тера пратеници болни од Ковид-19 во изолација, во скафандери да одат во Собрание. Зоран Заев е лицемерен и ...
сите 570 | | | веќе видена

Советот на Општина Центар ја усвои Одлуката за прифаќање донација од семејството на писателот Горан Стефановски и на Здружението за промоција и зачувување на ...
сите 19 | | | веќе видена

СВР Охрид поднесе кривични пријави против три лица и правно лице за узурпирање на недвижности. Според информациите, првопријавениот незаконски проширил парцела ...
сите 17 | | | веќе видена

Социјалдемократската младина на Македонија до Собранието поднесe Иницијатива за измена на Законот за субвенциониран студентски оброк. Со пандемијата ...
сите 12 | | | веќе видена

Пејачката Антониа Гиговска оваа година, ќе ја претставува Македонија на Интернационалниот музички фестивал „Славјански Базар“ во Белорусија. Фестивалот ќе се ...
сите 3 | | | веќе видена

Македонскиот селектор Игор Ангеловски – Мрме, за италијанските медиуми изјавил дека било кој нареден кој ќе дојде на негово место, треба да му се заблагодари ...
сите 43 | | | веќе видена

Претседателот на Белорусија, Александар Лукашенко, соопшти дека била уапсена група на лица која планирала да го убие него и неговите деца. Тој посочи дека ...
сите 162 | | | веќе видена

next