Глумицата Кортни Кокс, позната и како Моника од серијата „Пријатели“, објави кратко видео на „Инстаграм“, на кое покажа дека е организирана и се снаоѓа во ...
сите 11 | | | веќе видена

Албанскиот премиер, Еди Рама, го потврди постоењето на мапа во врска со промената на границите на Западен Балкан, пренесуваа албанските медиуми. „Разговарав со ...
сите 254 | | | веќе видена

Одбраната на Орце Камчев поднесе кривични пријави против судиите кои му го продолжија притворот за уште 30 дена, а бара и изземање на обвинителката Лиле ...
сите 74 | | | веќе видена

Австриската влада ја тресе геј афера, откако во јавноста се појавија фотографии од пораки на кои може да се види како канцеларот Себастијан Курц, му успратил ...
сите 19 | | | веќе видена

Универзитетот Оксфорд спровел истражување кое покажало дека бројот на лица кај кои е забележано згрутчување на крвта откако примиле вакцина против Ковид-19 ...
сите 41 | | | веќе видена

Заев е бранител на криминалот на Рашкоски кој и понатаму може да влијае на сведоците. Рашкоски си дојде со рацете во џебот во судот, а си замина во својот дом ...
сите 280 | | | веќе видена

Со едногласна одлука на Конгресот на поранешниот претседател на Перу Мартин Визкари му е забрането да врши било каква јавна функција во следните 10 години. ...
сите 11 | | | веќе видена

Ноќеска во Македонија беше извршена втората трансплантација на срце на Клиниката за кардиохирургија. Станува збор за 27-годишно момче кое доби срце од починат ...
сите 180 | | | веќе видена

Никола Јокиќ одигра уште еден брилијантен натпревар во НБА лигата. Центарот го предводеше Денвер до победа во Хјустон 128:99. Денвер, по шест години успеаја да ...
сите 109 | | | веќе видена

Бремените жени во Велика Британија треба да се вакцинираат против ковид-19 со вакцините на „Фајзер“ или „Модерна“ затоа што сега има повеќе податоци кои ...
сите 343 | | | веќе видена

next