Австралиските научници во текот на 3D мапирање на морското дно откриле гребен широк 1,5 километри, а висок повеќе од 500 метри, што го прави повисок од Емпаер ...
сите 7 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, сес ретна со грчкиот амбасадор, Димитрис Јанакакис. Како што соопштија од МНР, на средбата, соговорниците ги ...
сите 254 | | | веќе видена

Фудбалерот на Ливерпул, Вирџил ван Дајк, успешно бил опериран во петокот, соопшти клубот од Енфилд. Ван Дајк се повреди пред две недели, на натпреварот со ...
сите 35 | | | веќе видена

Министерките за образование и наука Мила Царовска и за одбрана Радмила Шекеринска се сретнаа со учениците кои постигнаа големи успеси на двете врвни ...
сите 178 | | | веќе видена

Здружението за канабис и зелени политики „Билка“ на првиот Македонски канабис форум ги презентираше своите барања пред јавноста во насока на подобрување на ...
сите 25 | | | веќе видена

Од вчера стапија на сила новите измени и дополнувања на Законот за заштита на задравјето на населението од заразни болести. Со тоа и инспекциските служби ...
сите 260 | | | веќе видена

Сите оние кои со нетрпение го очекуваа пристигнувањето на новите и најмоќни iPhone телефони, од денес ќе можат да направат преднарачка на iPhone12 Pro и ...
сите 29 | | | веќе видена

Љубовта преточена во амбиција и плановите кои ги имаме за нашите деца, уште од првиот поглед, детството, тинејџерските години, па сè до зрелоста, можеме да ги ...
сите 4 | | | веќе видена

Сите оние кои со нетрпение го очекуваа пристигнувањето на новите и најмоќни iPhone телефони, од денес ќе можат да направат преднарачка на iPhone12 Pro и ...
сите 29 | | | веќе видена

next