Францускиот претседател Емануел Макрон им порача на француските градоначалници дека епидемијата најверојатно ќе се интензивира во следните осум до десет дена, ...
сите 95 | | | веќе видена

Во стариот Закон за урбанистичко планирање, општините немаа никакво ограничување за тоа колку да трае суспензијата или неспроведувањето на плановите, ниту пак ...
сите 224 | | | веќе видена

Пратеничката Даниела Маркоска од СДСМ смета дека нејзиното вчерашно шетање низ собраниската сала додека пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Мицевски, се обидуваше ...
сите 570 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче изјави дека денеска починала млада пациентка и добиле согласност од нејзините родители за донирање органи. – Веројатно ...
сите 180 | | | веќе видена

Според нашите информации доставени од свиркач основано се сомневаме дека постојат личности, државјани на Македонија со двојни матични броеви од кои што ...
сите 275 | | | веќе видена

Облак од пепел го замаглил небото и настапила ноќ која траела една година. Температурите паднале под нулата, а скоро 75 проценти од живите суштества на Земјата ...
сите 2 | | | веќе видена

Поранешниот директор на финансова полиција Ване Цветанов откако пред Прочка се ожени со поранешната менекенка Дунавка Трифуновска не престанува да покажува ...
сите 4 | | | веќе видена

Следната недела Министерството за здравство ќе преговара за српскиот Институт за вирусологија, вакцини и серуми „Торлак“ да стане наш стратешки партнер за ...
сите 181 | | | веќе видена

Ако петтиот пакет мерки не се донесе до крајот на неделава, тројно повеќе текстилни работници ќе бидат пуштени на принуден одмор, предупредува Синдикатот за ...
сите 59 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ не може да ја напушти режимската, насилничка матрица. Вчера во Собранието сведочевме на насилство, на физичко и вербално вознемирување врз колешка ...
сите 570 | | | веќе видена

next