Во Скопје во изминатите 24 часа се забележани 390 нови случаи на лица инфицирани со коронавирусот, што е нов црн рекорд во главниот град. Петмина пациенти ...
сите 139 | | | веќе видена

Во рамките на засилените мерки и активности на Министерството за внатрешни работи за сузбивање на нелегалната трговија со дрога, денеска полициски службеници ...
сите 119 | | | веќе видена

Напаѓачот со нож, кој уби тројца луѓе во базиликата Нотр Дам во Ница е 21-годишен Тунижанец по име Брахим Ауисауи, јавуваат француските медиуми. Тој не е ...
сите 221 | | | веќе видена

Менаџерот на Тотенхем, Португалецот Жозе Мурињо вели дека Герет Бејл е се поблиску до својата идеална форма и се надева дека Велшанецот „ќе лета“ вечерва ...
сите 82 | | | веќе видена

И покрај законската обврска граѓаните да носат маски на отворен простор, еден дел скопјани се противат на мерката и пред камерата на „А1он“ изјавија дека нема ...
сите 92 | | | веќе видена

Министерот за економија Крешник Бектеши денеска оствари работен состанок со претставници од Секцијата на фризери при Занаетчиската комора на Скопје. На ...
сите 106 | | | веќе видена

next