Индустриското производство во септември годинава, во однос на септември 2019 година бележи пад од 3,9 отсто, објави Државниот завод за статистика. Според ...
сите 44 | | | веќе видена

Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ на град Скопје реагира за доделената награда „13 Ноември“ на епидемиологот Жарко Караџовски. Тие велат дека е скандал што ...
сите 50 | | | веќе видена

Во време кога есенскиот бран на пандемијата со коронавирусот е во полн налет, бројот на инфицирани расте, болничките капацитети се полнат, а здравствените ...
сите 745 | | | веќе видена

Поранешниот премиер на Малезија, Махатир Мохамед, предизвика бес во јавноста, откако јавно ги повика муслиманите да убијат милиони Французи, по вчерашниот ...
сите 178 | | | веќе видена

Унијата на ЗМСТАС (Здружение на Медицински сестри, Техничари, Акушерки и Стоматолошки сестри) предводена од здружението „За нас“ апелира медицинските сестри да ...
сите 50 | | | веќе видена

Давид Де Хеа има најголема плата од сите голмани во Премиер лигата, покажува истражувањето на „Спотрак“. Според ова истражување првиот голман на Манчестер ...
сите 6 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски предлага Владата и Министерството за здравство, да овозможи и организира, бесплатно тестирање еднаш во месецот ...
сите 144 | | | веќе видена

Заменик-министерот за надворешни работи на Русија, Олег Сиромолотов изјави дека Русија во неколку наврати ја предупредила Франција за опасноста од терористите. ...
сите 26 | | | веќе видена

Во попладневните часови на 29 октомври, полицијата го уапсила 50-годишниот госитварец Р.Ѓ., жител на селото Леуново, кој претходно извршил тешка кражба во ...
сите 241 | | | веќе видена

Министерот за економија Крешник Бектеши оствари работна средба со претседателот на Стопанската комора на Северозападна Македонија, Неби Хоџа и ...
сите 94 | | | веќе видена

Наташа Николовска (42) од Скопје, самохрана мајка на малиот Марио, ја изгуби битката со болеста. Јавноста дозна за мајката пред три години кога беа објавени ...
сите 14 | | | веќе видена

Руската полиција застрела 16-годишно момче во Татарстан, република каде што живее претежно муслиманско население. Тој бил застрелан откако со нож прободел ...
сите 36 | | | веќе видена

Во време на Ковид пандемија, во насока да ги заштитиме тие што се грижат за нашето здравје и спасуваат животи, предлагам Владата и Министерството за здравство, ...
сите 144 | | | веќе видена

next