Министерството за труд и социјална политика работи на донесување нов системски закон за работни односи кој треба да биде донесен и да почне да се применува ...
сите 104 | | | веќе видена

Постои волја за унапредување на социјалниот дијалог, кој е издигнат на високо ниво во изминатиот период, со цел да се придонесе за унапредување и заштита на ...
сите 55 | | | веќе видена

Две лица во Гевгелија произведувале марихуана и масло од канабис, по што дрогата ја продавале. Дрогата и опремата за производство во импровизирана лабораторија ...
сите 119 | | | веќе видена

Со музика од Бранислав Николов и Гоце Јованоски, поезија од Дејан Трајкоски и сцени од филмови на Вим Вендерс и Роберто Бењини, вечерва во 20 часот во Europe ...
сите 6 | | | веќе видена

Белоруските демонстранти утринава формираа „синџири на солидарност“ во повеќе делови на белоруската престолнина како поддршка на „ултиматумот на народот“ ...
сите 66 | | | веќе видена

next