Секторот за внатрешни работи Струмица поднесе кривична пријава против З.Г.(44) од село Старо Коњарево, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично ...
сите 182 | | | веќе видена

Српскиот вирусолог Миланко Шеклер коментирајќи ја веста дека има знаци на присуство на бразилскиот сој на Ковид-19 во Србија, вели дека нема причина за страв ...
сите 343 | | | веќе видена

ПСУ “Јахја Кемал” објавува конкурс за доделување на стипендии за средно образование Тестирањето за стипендија ќе се одржи на 09.05.2021 во недела во 11.00 ...
сите 13 | | | веќе видена

На видео и фотографии, што анонимно му биле испратени на режисерот Џереми Корбел може да се видат неидентификувани летечки објекти како летаат над брод на ...
сите 12 | | | веќе видена

Едно лице почина по сообраќајна несреќа што се случила вчера кај поранешна градска болница во Скопје. Според информациите на МВР, во несреќата учествувале ...
сите 108 | | | веќе видена

next