Американската фудбалска ѕвезда Меган Рапиноу ги повика Лионел Меси и Кристијано Роналдо да ја искористат својата огромна популарност за да помогнат во борбата ...
сите 15 | | | веќе видена

Бројот на жртви во денешниот земјотрес кој се случи во Турција и Грција, се искачи на 14. Епицентарот на земјотресот со јачина од 7 степени според Рихтеровата ...
сите 243 | | | веќе видена

Врз основа на моделот на научниците од Универзитетот во Колорадо направен е приказ на три ситуации и како новиот кортонавирус се шири преку аеросоли. Откако се ...
сите 41 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ повикува на собир против покачената цена на струја утре пред Регулаторната комисија за енергетика, пола милион граѓани кои живеат со 130 денари ...
сите 71 | | | веќе видена

„Секогаш постојат херои кои никогаш нема да ги дознаеме. Тоа се хероите од болниците. Со целиот мој габарит и искуство, моето признание за заслужен граѓанин на ...
сите 35 | | | веќе видена

Италија регистрира рекордни 31.084 нови случаи на коронавирус во изминатите 24 часа, а 199 лица починале од Ковид-19, соопшти денеска Министерството за ...
сите 698 | | | веќе видена

Министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче, заедно со министерката за одбрана Радмила Шекеринска, министерот за надворешни работи Бујар Османи присуствуваа ...
сите 611 | | | веќе видена

Лидија Димова е разрешена од директорското место во Националата агенција за европски програми и мобилност, дознава „А1он“. Седницата на Управниот одбор почна ...
сите 93 | | | веќе видена

next